ODS navrhuje letos odpustit podnikatelům silniční daň, ušetřili by miliardy

Opoziční ODS navrhuje odpustit podnikatelům a firmám silniční daň za letošní rok, aby měli finance na obnovu podnikání po první vlně koronaviru. Ušetřili by tak prý zhruba 6,5 miliardy korun. Vyplývá to z návrhu novely silničního zákona, který nyní dostane k posouzení vláda.

ODS
doporučujeme

"Návrh novely zákona o dani silniční navazuje na správnou snahu ministerstva financí ponechat dotčeným subjektům finance na obnovu jejich podnikání po první vlně koronaviru," zdůvodnili předlohu občanští demokraté. Podle jejich návrhu by měl stát vrátit podnikatelům a firmám i zálohu na silniční daň, kterou by případně již letos zaplatili.

Firmám byly kvůli epidemii koronaviru zatím plošně prominuty úroky z prodlení podle daňového řádu, které vznikly na zálohách na silniční daň, pokud zálohy zaplatí do poloviny října.

Předlohu by podle ODS měla Sněmovna schvalovat zrychleně už v prvním kole. V opačném případě hrozí, že dolní komora nestihne novelu projednat před koncem jejího funkčního období.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poslanci odmítli prodloužit nouzový stav. Vláda vyhlásila nový

26.02.2021 22:05 Aktualizováno Vláda na dnešním večerním zasedání schválila vyhlášení nového nouzového stavu kvůli koronavirové…

Sněmovna neschválila příspěvek lidem v karanténě. O postizích firem…

26.02.2021 21:28 Aktualizováno Sněmovna neschválila příspěvek až 370 korun denně lidem v nařízené karanténě. Pro jeho prosazení…

Hamáčka vyzvali, aby zveřejnil skutečného dodavatele testů

26.02.2021 18:57 Poslanec Lukáš Bartoň (Piráti) vyzval ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD), aby zveřejnil, kdo je…

Zeman podepsal pandemický zákon a zdvojnásobení příspěvku pro OSVČ

26.02.2021 17:44 Prezident Miloš Zeman podepsal pandemický zákon, který dnes schválila Sněmovna. Norma umožní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama