ODS: Vláda by měla zlepšit informovanost o ochranných prostředcích

Vláda by měla podle opoziční ODS přehledně na svém webu informovat o tom, kolik ochranných prostředků kvůli novému typu koronaviru nakupuje a kolik jich ještě potřebuje. Měla by využít nabídky českých firem. Novinářům to dnes oznámil předseda ODS Petr Fiala. Nabídku by podle něj bylo možné využít i pro zajištění prostředků v ústavech pro seniory.

Přidejte svůj názor 74 komentářů

Petr Fiala, předseda ODS
doporučujeme

"Ať vláda na webu vyčlení jedno místo, kde se budou přehledně vypisovat všechny dodávky roušek, respirátorů, ochranných obleků. Ať je tam typ, místo původu, cena a ať je tam uvedeno, kolik toho vláda ještě potřebuje získat," uvedl Fiala. "Jsou tu české firmy, které ty věci mohou dodat kvalitněji a možná i levněji," dodal.

Požadavek už v pondělí částečně splnilo ministerstvo vnitra, které na svém webu informuje o distribuci ochranných prostředků. O distribuovaném ochranném materiálu informuje i ministerstvo zdravotnictví.

Vláda by v případě sociálních ústavů a domovů pro seniory neměla opakovat ujišťování dříve adresovaná zdravotníkům, že prostředků je dostatek. "Hrozí tady velká humanitární krize a jde tu doslova o hodiny," uvedl Fiala. Kabinet by měl podle něj sdělit, kolik a jakých prostředků je potřeba dodat a kdy tak učiní. V případě potřeby mohou podle Fialy pomoci humanitární organizace a soukromé firmy.

Na nedostatečnou distribuci ochranných prostředků a nedostatek informací od vlády si podle místopředsedy ODS Martin Kupky stěžovali i starostové. Chtěli by lepší koordinaci ve výrobě a distribuci prostředků, což chce ODS zorganizovat ve spolupráci s Hospodářskou komorou. "Důležitá je otevřená a pravdivá komunikace, posiluje důvěru lidí," uvedl Kupka.

Loading...
Vstupte do diskuze (74)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Spor o kompenzační bonus: MMR připraví způsob, jak nahradit obcím výpadek…

26.05.2020 14:00 Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) připraví mechanismus, prostřednictvím kterého bude kompenzovat…

Ministr zdravotnictví bude moci "vypnout" celé Česko? Návrh zákona budí…

26.05.2020 13:31 Lidovci budou uvažovat o podpoře dočasného zákona o mimořádných opatřeních pouze v případě, že by…

Na každého občana minus 1100 korun. Opozice kritizuje možné dopady…

26.05.2020 13:22 Aktualizováno Pokud bude kompenzační bonus vyplácen na úkor příjmů obcí a krajů, jak prosazuje ministerstvo…

Petříčkova kritika Izraele vyvolala v Česku politickou bouři, píše list…

26.05.2020 12:52 Kritika izraelského plánu anektovat židovské osady na Západním břehu Jordánu, kterou v sobotním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy