Odvolaná dozorčí komise Rady ČT hrozí soudem

Odvolaná dozorčí komise Rady České televize (ČT) se brání a tvrdí, že její odvolání se odehrálo bez opory v zákoně. Hrozí proto soudem. Napsal to dnes server Info.cz. Čtyři z pěti odvolaných členů komise se podle webu minulý týden proti rozhodnutí odvolali a pokud se po uplynutí termínu nesjedná náprava, obrátí se na správní soud.

Česká televize, ilustrační foto
doporučujeme

Z textu odvolání, které má Info.cz k dispozici, plyne, že odvolaní členové dozorčí komise považují odvolání za nezákonné především z důvodu nedostatku zákonné pravomoci Rady ČT odvolat svou dozorčí komisi jako celek, a navíc bez odůvodnění. To podle nich mimo jiné znamená, že ho nelze přezkoumat. Podle webu odvolání podal bývalý předseda dozorčí komise Jiří Staněk, dále pak Simona Holubová, Stanislava Hronová a Jiří Stránský.

Rada ČT odvolala pětičlennou dozorčí komisi 11. listopadu. Důvodem podle ní byly vážné výhrady k práci komise jako poradního orgánu rady. Odvolání komise navrhla radní Hana Lipovská. Pro návrh hlasovalo deset radních ze 13 přítomných. Zdržel se tehdejší předseda Rady René Kühn a proti hlasovali radní Martin Doktor a Zdeněk Šarapatka.

Kühn následně na pozici předsedy rezignoval a zůstal pouze řadovým členem rady. Novou pětičlennou dozorčí komisi zvolili radní České televize na konci listopadu. V polovině prosince se novým předsedou Rady ČT stal Pavel Matocha. Dozorčí komise je poradním orgánem Rady ČT. Na rozdíl od radních jsou její členové vázáni mlčenlivostí a mohou nahlížet do všech interních materiálů ČT.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš označil nového předsedu CDU Lascheta za zkušeného politika

16.01.2021 21:26 Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) si podle premiéra a šéfa ANO Andreje Babiše…

Minář: Náš závazek trvá, o účasti na jiné kandidátce neuvažuji

16.01.2021 18:18 Hnutí Lidé PRO bývalého předsedy spolku Milion chvilek Mikuláše Mináře nadále trvá na závazku…

Palachův příběh je stále silný a bolavý. Jeho čin ale pomohl k pádu…

16.01.2021 15:29 Jeho jméno je velmi spjaté s Městskou částí Praha 2. Student Filozofické fakulty Univerzity Karlovy…

Sněmovnu čeká jednání o kurzarbeitu, podle plánu má být od března

16.01.2021 14:31 Sněmovna by mohla v příštím týdnu jednat o připravovaném kurzarbeitu. Novela o zaměstnanosti s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama