Okamura zneužil Daniela Landu. Zpěvák se na internetu ostře ohradil

K ostré slovní přestřelce došlo v posledních hodinách na sociálních sítích. Předseda SPD Tomio Okamura v jednom ze svých příspěvků zveřejnil fotografii a citaci zpěváka Daniela Landy vytrženou z kontextu. Zpěvák si to ale nenechal líbit a důrazně se proti tomu ohradil.

Přidejte svůj názor 128 komentářů

Landa, Daniel
doporučujeme

"O svobodě slova se zde již fakticky nemůže hovořit... Žijeme nyní v době, kdy podobně jako v době komunismu nesmíte vyjádřit svůj názor." Tento úryvek z rozhovoru o politické korektnosti, který Landa poskytnul serveru EU portal před více než devíti lety, se spolu s fotografií umělce objevil ve čtvrtek na profilu Tomia Okamury.

Sám předseda SPD se k němu vyjádřil a uvedl, že Landa má podle něj pravdu. Následně celý příspěvek nasměřoval proti islámu a muslimům.

"Obávám se, že Daniel Landa má pravdu. Opět nám noví totalitáři zavírají ústa a zakazují nám říkat pravdu o hrozbě islámu, imigrace či sluníčkářského neomarxismu. Pokud se ozvete, hned Vás neoprávněně onálepkují jako fašistu a rasistu. Na Západě již lidi za kritiku islámu či imigrace běžně trestně stíhají. Braňte s námi svobodu! Co myslíte Vy?" napsal Okamura.

Jeho příspěvku si všiml Landa, který se osobně rozhodl ohradit proti tomu, aby byly tímto způsobem využívány jeho fotografie či slova. "Pane Okamuro, důrazně Vás žádám, abyste mě nezatahoval do Vašich politických kampaní zveřejňováním mých fotografií a výroků (domnělých či pravých, vytržených z kontextu či starých - prostě žádných) na našich webech," napsal Landa.

"Držím se od politiky stranou (ač pravidelně volím, ale ne Vás) a rád bych, aby u toho zůstalo. Budu-li mít potřebu se nějak politicky vyjadřovat, založím si vlastní stranu, nebo se k někomu přidám (což zatím určitě nehrozí), ale nechci vidět svůj ksicht promlouvat z politických webů či sociálních sítí, jako to nyní bez mého vědomí a souhlasu činíte Vy," napsal dále.

Okamuru vyzval, aby se ve svých myšlenkách neoháněl známými lidmi, jako to udělal právě nyní. "Buďte sám za sebe, za Vaše myšlenky a za Vaší stranu a neohánějte se prosím žijícími celebritkami, které se ještě mohou bránit (jak právě činím). Děkují a přeji hezký den," uzavřel Landa.

Loading...
Vstupte do diskuze (128)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Petříček: V italských horských střediscích koronavirus zatím není

26.02.2020 15:37 Aktualizováno Výskyt nového typu koronaviru v severoitalských horských střediscích, která navštěvují čeští lyžaři…

Vondráček zrušil kvůli koronaviru dovolenou v severní Itálii

26.02.2020 15:21 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) zrušil kvůli novému koronaviru plánovanou rodinnou…

Petříček chce společné stanovisko ústavních činitelů k Číně

26.02.2020 15:02 Aktualizováno Na stanovisku k dopisu čínského velvyslanectví kvůli tchajwanské misi senátorů by se podle ministra…

Zeman napsal izraelskému prezidentovi kvůli sporu s Palestinou

26.02.2020 14:34 Prezident Miloš Zeman dnes v dopise izraelskému protějšku Reuvenu Rivlinovi oznámil, že Česká…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama