Ondráček se tvrdě vysmál Dienstbierovi: Bojí se zbraní? Jen vyhrožuje směrnicemi EU

Senát se v úterý zabýval novelou Listiny základních práv a svobod. Část senátorů chystá ústavní zakotvení práva bránit se zbraní. Proti vystupuje například sociálnědemokratický senátor Jiří Dienstbier. Jeho slovům se naopak vysmál komunistický poslanec Zdeněk Ondráček.

Přidejte svůj názor 36 komentářů

Zdeněk Ondráček
doporučujeme

Listina by podle návrhu měla být doplněna o „právo bránit život svůj či život jiného člověka i se zbraní za podmínek stanovených zákonem". Podle předkladatelů je cílem povýšit na ústavní úroveň právo na obranu života za splnění dosavadních podmínek nutné obrany a krajní nouze.

Jenže například předseda senátní ústavní komise Jiří Dienstbier varuje, že tato změna by byla nesystémová, nepotřebná a potenciálně škodlivá. Za zbytečnou pokládá i chystanou novelu, neboť stávající znění listiny je prý dostatečné. Navíc se bojí přílišného rozšíření zbraní mezi lidmi, které by podle něj zhoršilo bezpečnost.

Snaha o úpravu ústavy reaguje na novou směrnici Evropské unie, která výrazně zpřísňuje pravidla pro držení zbraní. „Právo na zbraň není základní lidské právo,“ zdůraznil v České televizi Dienstbier. Zdůraznil, že v žádné mezinárodní úmluvě týkající se lidských práv není uvedeno, že člověk by měl právo na zbraň. Dodal, že on sám se lidmi se zbraní cítí ohrožen. Varoval také, že EU stejně bude moci prosadit přísná pravidla pro držení zbraní a zastánci zbraní s tím nic neudělají. 

Jeho slovům se drsně vysmál poslanec KSČM Zdeněk Ondráček. „Tak senátor Dienstbier se bojí lidi, kteří mají zbraně. Proč asi? A to jeho vyhrožování směrnicemi EU je také super čtení,“ nešetří senátora Ondráček.

Senátní verze prý není dokonalá, přesto ji bude podle svých slov podporovat. „Škoda, že senát odmítl poslanecký návrh ústavního zákona o bezpečnosti, který byl komplexnější. Tehdy však rozhodovalo politikařekní nad obsahem,“ zlobí se komunista.

Loading...
Vstupte do diskuze (36)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Miloš Zeman v nemocnici. Zabral půl patra a kuřárnu, mohou k němu jen…

20.10.2019 02:34 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman stráví víkend pod dohledem lékařů v Ústřední vojenské nemocnici v pražských…

"Nechceme tvrdý brexit na Halloween." České politiky znepokojuje porážka…

19.10.2019 21:50 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) lituje dnešního rozhodnutí britského parlamentu, který odsunul schválení…

Zemanovo zdraví vyvolává otazníky. Co se stane, pokud nedokončí mandát?

19.10.2019 20:36 Aktualizováno Rekondiční pobyt ve střešovické nemocnici opět vyvolal debatu o možném předčasném konci prezidenta…

Privatizaci OKD zpackala ČSSD? Zaorálek se ohradil, na vině je prý Klaus

19.10.2019 17:13 Aktualizováno Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD), který se dlouhodobě angažuje v kauze privatizace těžební…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama