Opozice požádala Babiše o jednání o epidemických opatřeních

Koalice ODS, lidovců a TOP 09 vyzvala premiéra Andreje Babiše (ANO) k jednání o situaci po neprodloužení nouzového stavu. Žádá i o možnost, aby její zástupci mohli být přítomni při jednání vlády s hejtmany, sdělila ČTK předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. O jednání s premiérem požádal i předseda Pirátů Ivan Bartoš. ČTK napsal, že zatím nedostal odpověď s termínem.

Markéta Pekarová Adamová
doporučujeme

Adamová ČTK sdělila, že s premiérem chce koalice jednat o současné situaci a o možnostech a návrzích, které opozice předkládá. "Vyzvali jsme premiéra k jednání nejen jako koalice SPOLU, ale žádáme i o možnost byt přítomni jednání vlády s hejtmany," uvedla.

Na odpolední tiskové konferenci Pekarová Adamová uvedla, že zatím nemá k žádosti od jednání s koalicí od Babiše zpětnou vazbu. Chtěla by jednat ještě tento týden, i případně o víkendu.

Bartoš premiérovi, ale také ministrům a předsedům sněmovních stran napsal, že je třeba jednat o návrhu pandemického zákona, kompenzačním bonusu, ale i rozšíření příspěvku ke karanténě i na samostatně podnikající. Podle zprávy SMS, kterou má ČTK k dispozici, by Bartoš chtěl jednat o pozici ministerstva zdravotnictví a krajů v nové situaci. "Věřím, že schůzka je namístě. Zároveň bych chtěl požádat pana premiéra a jeho kancelář, zda by schůzku mohl svolat," napsal Bartoš.

O možnostech regulace epidemie koronaviru poté, co Sněmovna ve čtvrtek odmítla prodloužit nouzový stav, jedná nyní vláda prostřednictvím videokonference. S hejtmany, z nichž část chce kabinet požádat o nové vyhlášení nouzového stavu, má premiér hovořit po 15:30.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sněmovna zřejmě zachová 14 volebních krajů, jeden chce pouze ANO

04.03.2021 13:04 Sněmovna pravděpodobně zachová 14 volebních krajů při volbách do horní komory. Jejich nahrazení…

Hnutí ANO by vyhrálo volby, koalice Pirátů a STAN je v závěsu

04.03.2021 12:47 Aktualizováno Volby do Sněmovny by v únoru vyhrálo hnutí ANO, které by stejně jako o měsíc dříve získalo 26,5…

Babiš a Zeman chtějí experimentovat na Češích, přitom dorazí miliony…

04.03.2021 12:24 Aktualizováno Opoziční strany se staví proti užívání vakcín proti covidu-19 bez certifikace v Evropské unii. V…

ČT musí zaplatit Vitáskové 80.000 korun za nepravdivý výrok

04.03.2021 10:53 Česká televize (ČT) musí uhradit bývalé šéfce Energetického regulačního úřadu Aleně Vitáskové 80…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama