Opoziční lídři gratulují Fialovi ke znovuzvolení

Lídři opozičních stran gratulují na sociálních sítích Petru Fialovi k dnešnímu znovuzvolení předsedou občanských demokratů. Zatímco Ivan Bartoš (Piráti), Marek Výborný (KDU-ČSL), Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) či Vít Rakušan (STAN) se těší na další spolupráci, předseda poslanců KSČM Pavel Kováčik popřál Fialovi rozumnou míru ambicí a umění vnímat i názory druhých.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Petr Fiala (ODS)
doporučujeme

Bartoš uvedl, že se těší na další spolupráci tam, kde se programy ODS a Pirátů potkávají. "A na vysokou míru věcnosti tam, kde se naopak rozcházejí a kde probíhá ona zdravá soutěž politických idejí. Demokracie je diskuse," napsal na twitteru.

Končící šéf lidovců Výborný popřál Fialovi, aby vedl ODS k odvaze a společnému úspěchu, který povede k potřebné změně v Česku. "Za KDU-ČSL se těším na pokračování spolupráce od komunální až po parlamentní úroveň," napsal. Na spolupráci i čestné politické souboje se podle příspěvku na twitteru těší Rakušan.

Adamová, která byla jedním z hostů dnešního kongresu ODS, se za TOP 09 těší na spolupráci nejen v senátních volbách. V minulosti se podle ní osvědčila. "Ač nás mnohé odlišuje, nacházíme i řadu průsečíků v programech našich stran a víme, že budoucnost je třeba začít řešit už teď," konstatovala.

Kováčik na facebooku okomentoval Fialův kandidátský projev, který podle něj nepřinesl nové vize. "Nic nového pod sluncem. Modrý pták s poněkud pochroumanými křídly, a přesto nezřízenou touhou vládnout. Chybí sebemenší sebereflexe nebo náznak lítosti nad tím, kam v minulosti zemi dovedl," uvedl. Fialovi proto popřál "rozumnou míru ambicí, a především umění vnímat i názory druhých".

Předseda koaliční ČSSD Jan Hamáček na twitteru kritizoval programové plány ODS, která se podle něj ani trochu nezměnila. "ODS utahovala lidem opasky, škrtila platy i důchody. Propouštěla policisty. Zavedla zdravotnické poplatky nebo marodění bez nároku na nemocenskou. A v projevu staronového předsedy Fialy je to tu zase. Osekávání veřejných služeb, sliby miliard do školství, penzí nebo do investic, které v rozpočtu nejsou," uvedl.

Vicepremiér Hamáček se ptá, kde chce ODS například vzít peníze na to, aby okamžitě na obranu směřovala dvě procenta HDP. "To nebudeme valorizovat důchody?" napsal Hamáček.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kalousek navrhuje nové oslovení pro Babiše. Chce, aby mu tak říkala celá…

23.02.2020 23:34 Aktualizováno Snad každý Čech, který sleduje politiku, dobře ví, že Miroslav Kalousek a Andrej Babiš se opravdu…

Spolek pro obnovu Mariánského sloupu zaplatí Praze milion, Nacher kvůli…

23.02.2020 21:09 Aktualizováno Společnost pro obnovu Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze zaplatí při jeho výstavbě…

Z Vídně odstartovalo letadlo s českou humanitární pomocí Číně

23.02.2020 11:24 Aktualizováno Z Vídně dnes odstartovalo rakouské letadlo s nákladem české humanitární pomoci, které přepraví do…

Pravidla práce na dohodu či rodičovská se mají změnit. Co chystá MPSV?

22.02.2020 21:52 Aktualizováno Pravidla práce na dohodu by se měla v Česku nejpozději od srpna 2022 změnit, a to podle evropských…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama