Opoziční návrh na nedůvěru vládě podle Hamáčka neuspěje

Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) je přesvědčen o tom, že opoziční strany dnes se snahou o vyslovení nedůvěry vládě neuspějí. Novinářům to řekl ve Sněmovně. Opozice podle něj s návrhem čekala až na dobu, kdy se zmírní koronavirová krize a skončí diplomatická krize kolem vrbětické kauzy, protože se bála odpovědnosti. Z poslanců ČSSD nikdo nebude aktivně hlasovat pro návrh na nedůvěru, někteří jsou omluveni, řekl Hamáček.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

Sociální demokraté kritizují to, že se hlasování koná čtyři měsíce před volbami. "V době, kdy epidemie ustupuje a vláda epidemii zvládla, ochránili jsme ekonomiku a očkujeme ostošest, protože konečně přichází vakcíny, otevíráme školy a služby," řekl Hamáček. Opozice si podle něj počkala a vládu chce svrhnout až v době, kdy je "hotovo". "Báli se odpovědnosti, kdyby se dostali k moci, museli by postupovat jako my, ale nepopulární opatření dělat nechtějí," podotkl.

Poslanci si podle něj dnes vyslechnou "rétorická cvičení", šanci opoziční iniciativě ale nedává. "Věřím, že vláda hlasování přežije," uvedl Hamáček. Pro voliče komunistů by nebylo srozumitelné, kdyby se strana připojila k pravici, vysvětluje si postoj poslanců KSČM, kteří by měli podle dostupných informací opustit sál.

Ministři ČSSD se podle něj za svou práci při pandemii stydět nemusí. Sociální demokraté si dnes na sebe ve Sněmovně vzali červené svetry. Svetr nosil loni Hamáček a strana ho pak jako symbol použila i ve volební kampani. "Chceme tím ukázat, že sociální demokracie je hrdá na roli, kterou jsme odehráli v covidové krizi. I Ústřední krizový štáb (ÚKŠ), jehož symbolem byla ta červená barva, odvedl mnoho práce," řekl Hamáček, který ÚKŠ vede.

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš ruší program, má zdravotní problémy

15.06.2021 22:17 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes absolvoval preventivní zdravotní vyšetření, kvůli kterému v pondělí…

Piráti ženou Babiše před soud, neomluvil se jim

15.06.2021 15:54 Piráti podají žalobu na premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli jeho výroku, že chtějí lidem zdaňovat…

Opozice přestane blokovat zákon o Dukovanech, upraví ho Senát

15.06.2021 13:23 Opoziční strany koalic Pirátů a Starostů a nezávislých (STAN) a Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09)…

Vondráček vyhlásil do poloviny července stav legislativní nouze

15.06.2021 10:40 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) vyhlásil stav legislativní nouze na období od pondělí 14.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama