Ovčáček po "přepadení" redaktorkou ČT přitvrdil. Píše o velké dezinformační akci

Jiří Ovčáček ve čtvrtek na sociálních sítích spustil bouři, když si postěžoval na "přepadení" redaktorkou 168 hodin České televize. Právě podle pořadu pojmenoval nejmasivnější dezinformační akci po roce 1989. Co takhle označuje?

Jiří Ovčáček
doporučujeme

Včera opět rozvířil klidné vody mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček, když si na sociální síti postěžoval na chování reportérky ČT, která ho podle jeho slov přepadla v místě bydliště a natáčela si ho na mobilní telefon bez jakékoliv identifikace. 

Nora Fridrichová uvedla, že šlo o její kolegyni z pořadu 168 hodin Kristinu Cirokovou, která sama začala s hradním úředníkem na twitteru diskutovat. "Vážený pane Ovčáčku, řekla jsem Vám, že jsem z pořadu 168 hodin. Mám to nahrané. A chci Vás ujistit, že jsem Vás opravdu náhodou zahlédla na ulici, když jsem odjížděla od pana Mynáře," napsala mluvčímu.

"Natáčela jste si mě bez upozornění nebo optání na svůj mobilní telefon, bez jakékoliv viditelné identifikace, že jde o ČT. Proto jsem Vám jasně a hlavně dosti zřetelně nahlas řekl, abyste mne neobtěžovala u mého bydliště. Dodržujte Kodex ČT, nic jiného nikdo nepožaduje!" odvětil Ovčáček.

Odpoledne už na twitteru psal o "nejmasivnější a nejpropracovanější dezinformační akci od sametové revoluce. "Případ 'výhružného čínského dopisu' a temné naznačování, že stál život Jaroslava Kuberu, je nejmasivnější a nejpropracovanější dezinformační akce po roce 1989," uvedl.

"Nejrozsáhlejší dezinformační kampaň po roce 1989 si zaslouží své krycí pojmenování pro historii. Akce 168," dodal ještě. 

Jaroslav Kubera, nedávno zesnulý předseda Senátu, byl podle manželky a dcery v posledních dnech před smrtí pod silným tlakem čínské ambasády a Pražského hradu. Důvodem byla plánovaná cesta na Tchaj-wan. Příbuzní to řekli v rozhovoru právě pro pořad 168 hodin. 

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sněmovna schválila zvýšení půlbilionového schodku rozpočtu

08.07.2020 19:09 Sněmovna dnes hlasy poslanců ANO, ČSSD a KSČM schválila zvýšení letošního schodku státního rozpočtu…

Česko má podle Babiše zájem o normální vztahy s Ruskem

08.07.2020 16:52 eská republika má zájem o normální vztahy s Ruskem, velmi zodpovědně proto přistupuje ke vzájemným…

Opozice tepe vládu kvůli rozpočtu. Kalousek mluvil o podvodu, Fiala o…

08.07.2020 16:45 Opozice ve Sněmovně při dnešním schvalování prohloubení schodku letošního rozpočtu na půl bilionu…

Babiš: Varoval bych před katastrofickými scénáři

08.07.2020 15:51 Souhrnná data z ekonomiky naznačují, že je třeba počítat s jejím poklesem. Řekl to dnes ve Sněmovně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy