Ovčáček po "přepadení" redaktorkou ČT přitvrdil. Píše o velké dezinformační akci

Jiří Ovčáček ve čtvrtek na sociálních sítích spustil bouři, když si postěžoval na "přepadení" redaktorkou 168 hodin České televize. Právě podle pořadu pojmenoval nejmasivnější dezinformační akci po roce 1989. Co takhle označuje?

Jiří Ovčáček
doporučujeme

Včera opět rozvířil klidné vody mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček, když si na sociální síti postěžoval na chování reportérky ČT, která ho podle jeho slov přepadla v místě bydliště a natáčela si ho na mobilní telefon bez jakékoliv identifikace. 

Nora Fridrichová uvedla, že šlo o její kolegyni z pořadu 168 hodin Kristinu Cirokovou, která sama začala s hradním úředníkem na twitteru diskutovat. "Vážený pane Ovčáčku, řekla jsem Vám, že jsem z pořadu 168 hodin. Mám to nahrané. A chci Vás ujistit, že jsem Vás opravdu náhodou zahlédla na ulici, když jsem odjížděla od pana Mynáře," napsala mluvčímu.

"Natáčela jste si mě bez upozornění nebo optání na svůj mobilní telefon, bez jakékoliv viditelné identifikace, že jde o ČT. Proto jsem Vám jasně a hlavně dosti zřetelně nahlas řekl, abyste mne neobtěžovala u mého bydliště. Dodržujte Kodex ČT, nic jiného nikdo nepožaduje!" odvětil Ovčáček.

Odpoledne už na twitteru psal o "nejmasivnější a nejpropracovanější dezinformační akci od sametové revoluce. "Případ 'výhružného čínského dopisu' a temné naznačování, že stál život Jaroslava Kuberu, je nejmasivnější a nejpropracovanější dezinformační akce po roce 1989," uvedl.

"Nejrozsáhlejší dezinformační kampaň po roce 1989 si zaslouží své krycí pojmenování pro historii. Akce 168," dodal ještě. 

Jaroslav Kubera, nedávno zesnulý předseda Senátu, byl podle manželky a dcery v posledních dnech před smrtí pod silným tlakem čínské ambasády a Pražského hradu. Důvodem byla plánovaná cesta na Tchaj-wan. Příbuzní to řekli v rozhovoru právě pro pořad 168 hodin. 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel exministr obrany za KDU-ČSL Holáň, bylo mu 82 let

06.03.2021 17:06 Aktualizováno Ve věku 82 let zemřel v pátek večer bývalý ministr obrany a někdejší místopředseda KDU-ČSL Vilém…

Babiš mluvil s americkým ministrem zahraničí Blinkenem o pandemii či NATO

06.03.2021 07:42 Český premiér Andrej Babiš a americký ministr zahraničí Antony Blinken po telefonu projednávali…

Další kontroverzní výrok Volného. Šíření viru spojil s kroužením letadla…

05.03.2021 22:25 Aktualizováno Poslanec Lubomír Volný na sebe v posledních dnech upozornil několika facebookovými příspěvky. V…

Vláda užívá necertifikované testy, povede to k dalšímu náporu na…

05.03.2021 22:25 Aktualizováno Česká republika se řítí do dalšího velkého průšvihu. Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský totiž…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama