Ovčáček se pustil do ČT: Na Kavčí hory poslal hodně drsný vzkaz

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček se opět stal terčem kritiky. Podle mnohých totiž nevykonává svou práci tak, jak by měl. Poprask vyvolal Ovčáčkův příspěvek na sociálních sítích, ve kterém odmítl odpovídat na otázky novinářů z jednoho z pořadů České televize.

Přidejte svůj názor 164 komentářů

Jiří Ovčáček
doporučujeme

Ředitel Tiskového odboru Kanceláře prezidenta republiky Jiří Ovčáček opět čelí ostré kritice. Na sociálních sítích zveřejnil odpověď, kterou poslal novinářům České televize. „Dobrý den, pořad Reportéři ČT z etických a morálních důvodů ignoruji. Proto neposkytnu žádnou odpověď na zaslané kádrovací otázky,“ vzkázal redaktorům mluvčí Hradu.

Podobný přístup zaujal Ovčáček nedávno k i novináři Deníku N, který se jej ptal na informaci, podle které kancelář prezidenta na oslavy státního svátku 28. října na Pražském hradě pozvala i proruské aktivisty z krymskotatarského spolku Kyrym birligi (Krymská jednota). Aktivisté poté na facebooku napsali, že prezident Miloš Zeman uznal Ruskem obsazený ukrajinský poloostrov Krym za součást Ruska.

Ani tento novinář se odpovědi nedočkal, Ovčáček mu mimo jiné napsal, že „se mu hnusí fakt“, že musí s novinářem vůbec komunikovat. Celou komunikaci zveřejnil na sociálních sítích nejen sám mluvčí, ale i Deník N.

Za svoje chování čelil mluvčí prezidenta kritice, nejinak je tomu i v případě jeho postoje k novinářům ČT. „Takže odmítáte dělat svou práci, Jiří?“ zajímalo jednoho z Čechů. „Jiří, tohle už je klukovina. Jako mluvčí byste měl dokázat s kamennou tváří a bez emocí odpovědět komukoli. Zkuste to, nebo odejděte ze své pozice, kterou byste pak nezvládal,“ poradil mi další z diskutujících.

Našli se ale i tací, kteří s Ovčáčkovým postupem souhlasí. Patří mezi ně například poslanec hnutí Svoboda a přímé demokracie (SPD )Jiří Kobza, „Reportéři ČT, 168 hodin a Newsroom je bulvár hrubého zrna a není třeba se jimi zabývat,“ tvrdí poslanec a bývalý diplomat.

Loading...
Vstupte do diskuze (164)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruská ambasáda vyhrožuje: Demolice sochy Koněva nezůstane bez reakce

03.04.2020 22:18 Aktualizováno Ruské velvyslanectví se ostře ohradilo proti odstranění sochy maršála Ivana Stěpanoviče Koněva v…

Známý kuchař píše Babišovi: Jste jen vysavač systému a bezcharakterní vůdce

03.04.2020 22:18 Aktualizováno Živnostníci dávají jasně najevo, že opatření, které připravila vláda v čele s šéfkou státní kasy…

Hamáček se pořádně naštval na Čechy: To je nejhlubší dno společnosti

03.04.2020 22:18 Aktualizováno Ministr vnitra a šéf krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD) se pořádně naštval. Rozzlobilo ho chování…

Vláda v pondělí možná otevře papírnictví a obchody s obuví

03.04.2020 20:15 Do Velikonoc by mohla mít znovu otevřeno papírnictví, stejně jako obchody s obuví. Uvedl to premiér…

Související:

Právě se děje

Další zprávy