Pavel Novotný řádil v ruské televizi Россия 1. Rusům se smál a tvrdil, že to Češi dělají

Pavel Novotný se v ruské státní televizi snažil vysvětlit své stanovisko týkající se záměru postavit v pražských Řeporyjích pomník Vlasovcům. Bývalý bulvární novinář si nebral servítky a Rusům do očí řekl, co si o nich myslí. Rozhovor nakonec skončil předčasně.

Přidejte svůj názor 511 komentářů

Pavel Novotný
doporučujeme

Jak informoval server EuroZprávy.cz již dříve, starosta pražských Řeporyjí a bývalý bulvární novinář Pavel Novotný se chystá ve své městské části vybudovat pomník tzv. vlasovcům za jejich podíl na osvobozování Prahy v posledních dnech druhé světové války. Tím se ale dostal do střetu se zájmy Ruska.

„Psali jsme Ruské Federaci, Rusku, Putinovi, prostřednictvím pana velvyslance. Skončí to v koši v Dejvicích, ale šlo mi spíše o efekt, aby neotravovali a netlačili. Jsou to pitomci. Putinovi jsem psal i proto, že to se naskytne jednou za život. Tak jsem se mu hodně otevřel. Oni si začali,“ řekl mimo jiné pro EuroZprávy.cz.

Jako člověk zběhlý v médiích přijal nabídku vystoupit v pátečním diskuzním pořadu ruské státní televize. Moderátorka ho konfrontovala s tím, že dle ruské diplomacie jde o „příšerný nápad“ sloužící k reinkarnaci nacismu. Novotný se během pokládání dotazu různě šklebil, čehož si žena všimla a vyzvala ho k odpovědi.

„Usmívám se, protože říkáte jenom lži. Nestavíme pomník Vlasovovi. Stavíme pomník 300 padlým vojákům Ruské osvobozenecké armády, kteří padli při osvobozování Prahy,“ vysvětloval politik ODS.

Do debaty se zapojovali i další lidé, jeden z nich označil vlasovce za vrahy, kteří zabíjeli v Polsku. Novotný reagoval slovy, že Rusové udělali totéž v Katyni. Tamní masakr je v Rusku dodnes citlivým tématem, úřady vše dlouhá léta tajily a vinu házely na nacisty.

Pavel Novotný v ruské státní televizi (6:52) | zdroj: YouTube

„My se tady tomu v Česku normálně smějeme. Podle našeho názoru melete naprosté nesmysly. Nikoho váš názor v Česku nezajímá, protože je zkreslený,“ dodal Novotný, který se s účastníky debaty navzájem urážel. Zatímco oni ho měli za „hlupáka a darebáka“, on některé označil za „opilé a zfetované“, což se nestyděl přiznat na sociální síti.

Na Twitteru také uvedl, že rozhovor byl předčasně ukončen zjevně rozrušenou moderátorkou. „Co já jsem právě předvedl v živém vysílání, to se podle mě v záznamu neobjeví. Hysteričtí hosté ve studiu, hysterické publikum, smál jsem se jim, dělal, že usínám, mluvil o Katyni, utnuli mě po 5 minutách z 15. Jednoho jsem obvinil, že je zfetovaný,“ komentoval svůj výkon.

Loading...
Vstupte do diskuze (511)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pozor na Rusko. Šíří dezinformace, chce rozštěpit Západ, varuje šéf BIS

13.12.2019 22:55 Aktualizováno Na šíření lživých informací je třeba podle ředitele BIS Michala Koudelky reagovat rychlým…

Babiš nikdy neodstoupí? Lže, mlží, je jako dítě... Úterní demonstrace má…

13.12.2019 22:55 Aktualizováno Na Václavském náměstí v Praze se v úterý sešly desítky tisíc lidí, kteří opět žádali demisi Andreje…

Lidovci si příští rok v Praze zvolí nového předsedu

13.12.2019 17:56 Celostátní konference KDU-ČSL, jež je nejvyšším stranickým orgánem mezi sjezdy, dnes potvrdila…

Válková ombudsmankou? Opozice ztrhala Zemanův návrh

13.12.2019 17:06 Předsedové opozičních stran se příliš neztotožňují s návrhem prezidenta Miloše Zemana, aby se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama