Petříček jednal s indickým premiérem Módím, řešili obchodní spolupráci

Český ministr zahraničí Tomáš Petříček, který je nyní s delegací českých podnikatelů na pracovní návštěvě Indie, se setkal s indickým premiérem Naréndrou Módím a dalšími představiteli indické vlády. Hlavním tématem jejich jednání byla česko-indická obchodní spolupráce, rozhovory se ale také týkaly i možnosti po téměř 30 letech obnovit přímé letecké spojení mezi Prahou a Dillí. Informovalo o tom dnes na svých webových stránkách české ministerstvo zahraničí.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Tomáš Petříček
doporučujeme

"V posledních měsících se nám podařilo úspěšně oživit dialog s Indií na nejvyšší úrovni. Indie je pro nás zajímavým partnerem pro obchodní spolupráci, proto jsem rád, že mě doprovodili zástupci českých firem, kteří zde navázali užitečné kontakty," řekl Petříček.

Součástí ministrovy cesty byla účast na dvou česko-indických podnikatelských fórech, kterých se zúčastnili zástupci dvanácti českých firem. Petříček v této souvislosti poznamenal, že české značky mají v Indii historicky velmi dobré jméno a tradici. "Motocykly JAWA byly na indickém trhu vždy populární. Uvítali jsme proto, že se značka v roce 2018 vrátila. Motocykl byl navržen ve spolupráci českých držitelů značky a indické společnosti Mahindra. Jedná se o zajímavý příklad spolupráce mezi českými a indickými firmami," uvedl.

Petříček se v Indii setkal se svým indickým protějškem Subrahmanjamem Džajšankarem a dalšími představiteli indické vlády. Na okraj fóra Raisina Dialogue 2020 pak hovořil také s předsedou indické vlády Módím.

V rámci své návštěvy Indie Petříček také uctil památku bývalé premiérky Indiry Gándhíové, kterou zavraždili v říjnu 1984 příslušníci její ochranky, a indického politika, bojovníka za národní nezávislost a myslitele Mahátmy Gándhího. V cestě bude šéf české diplomacie nyní pokračovat návštěvou Agry a setkáním se studenty univerzity Bhímráa Ambédkara.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: Lidovci si na sjezdu zvolili nové vedení

25.01.2020 22:35 KDU-ČSL si na dnešním mimořádnem sjezdu zvolila nové vedení. Předsedou strany se stal jednoznačně…

Zelení si zvolili nové vedení. Poprvé mají v čele předsednické duo

25.01.2020 19:28 Aktualizováno Strana zelených si dnes na sjezdu v Ústí nad Labem zvolila poprvé dvojici spolupředsedů - muže a…

Okamurova SPD chce změny v kalendáři. 15. březen má být památný den

25.01.2020 18:53 Aktualizováno Poslanci SPD chtějí uzákonit 15. březen jako Den památky obětí okupace českých zemí nacistickým…

KDU-ČSL volí místopředsedy. Kandidátů je sedm, tři budou mít smůlu

25.01.2020 15:01 Do čtyř pozic řadových místopředsedů KDU-ČSL kandiduje na dnešním mimořádném volebním sjezdu v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama