Pirát nechtěl, aby bývalá ombudsmanka kandidovala. Koupil doménu s jejím jménem

Kandidát do Senátu Jiří Kadeřávek, který je také jedním ze zakladatelů České pirátské strany, si podle informací koupil internetovou doménu používající jméno bývalé veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové, která se ve stejném obvodu zapojila do boje o senátorský mandát. Učinil tak proto, aby si někdejší česká omdusmanka svojí kandidaturu rozmyslela.

Anna Šabatová
doporučujeme

Podle informací CNN Prima NEWS kandidát do horní komory nejprve řekl, že neměl žádné špatné úmysly, a že lidé jako Šabatová vědí, že když požádají, tak jim doménu převede jako dar na kampaň. Alespoň tak to napsal na svém twitterovém účtu.

Když se pak pod jeho tweetem rozjela diskuze, rozhodl se jí Kadeřávek obohatit dalším příspěvkem, který se však rozporoval s tím předchozím. Uvedl totiž, že chtěl, aby si bývalá omdusmanka svojí kandidaturu rozmyslela. Ač o senátorské křeslo bojuje jako nezávislá, má za sebou podporu Zelených, hnutí Senátor 21 a Idealistů.

"Mne vůbec netěší, že Šabatová kandiduje proti Pirátům, protože si jí vážím. Takže jsem i tímto krokem doufal, že si to třeba rozmyslí," napsal.

Pak Kadeřávek také konstatoval, že politika není hra na Mirky Dušíny, jelikož by se tak Piráti daleko nedostali. Anna Šabatová jeho slovy svou kandidaturou nahrává ANO nebo ODS.

Mezi kandidáty jsou i ředitel nemocnice nebo poslanec ANO

V Brně jsou mezi kandidáty i přednosta I. ortopedické kliniky Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně Tomáš Tomáš za lidovce. Občanští demokraté nasadili bývalého ředitele Fakultní nemocnice Brno Romana Krause za podpory TOP 09. ANO bude mít poslance a bývalého rektora Vysokého učení technického Karla Raise, SPD ředitele speciální školy Tomáše Anderleho a Trikolóra Richarda Nováka.

První kolo senátních voleb, v níž se obmění jedna třetina horní komory, proběhne v pátek 2. a sobotu 3. října 2020. Následné druhé a finální kolo pak o týden později, tedy v pátek 9. a sobotu 10. října 2020.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Neshody v koalici. Návrh ČSSD na bankovní daň je pro ANO nepřijatelný

05.08.2020 16:46 Aktualizováno Zavedení bankovní daně je pro ministry hnutí ANO nadále nepřijatelné. Na dotaz ČTK to uvedli…

Politici by měli jít příkladem. Sociolog se vyjádřil k dovolené Babiše v…

05.08.2020 16:40 Sociolog a profesor právní filozofie na univerzitě Cardiff School of Law and Politics Jiří Přibáň…

Vymáhání dluhů: ČSSZ prakticky nevyužívá soudní exekutory, VZP naopak ano

05.08.2020 15:54 Česká správa sociálního zabezpečení využívá k vymáhání dluhů v naprosté většině případů správní…

Volby v karanténě: Z auta, u výjezdních komisí a ve zvláštních okrscích.…

05.08.2020 14:40 Aktualizováno Parlamentní strany se dnes shodly s ministerstvem vnitra na třech variantách hlasování z karantény …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama