Pirát Michálek navrhoval vykázat Volného a Bojka na sněmovní galerii

Předseda pirátských poslanců Jakub Michálek chtěl dnes vykázat nezařazené poslance Lubomíra Volného a Mariana Bojka na galerii pro veřejnost nad sněmovním jednacím sálem, protože odmítají nosit roušky. Galerie je nyní uzavřená, už delší dobu je na ní namontováno ochranné plexisklo.

Jakub Michálek
doporučujeme

Michálek vystoupil potom, co se Volný postavil proti projednávání návrhu pandemického zákona zrychleně ve stavu legislativní nouze. "Otvíráme budoucí hygienickou totalitu. Je to útok na lidi," prohlásil Volný.

Šéf pirátských poslanců oponoval, že jediný útok ve Sněmovně je to, že Volný a Bojko nenosí v jednacím sále ochranné prostředky. "Ohrožujete nás jako ve slovenském parlamentu fašisti rozšířili covid a nakazili ostatní poslance," řekl Michálek. Podle něho by Sněmovna měla rozhodnout o změně zasedacího pořádku a umístit oba nezařazené poslance na galerii. "Tam si můžete realizovat svůj politický program," vzkázal jim Michálek.

Volný oponoval, že pokud mají Piráti problém se šířením nemoci, měli by se obrátit na premiéra Andreje Babiše (ANO), který by měl být podle Volného v karanténě po setkání s nakaženým člověkem. Poslance obecně Volný nařkl z toho, že ani oni nedodržují nařízení o nošení roušek, nebo je nosí pod nosem. "Jste pokrytci, podvodníci a lháři," prohlásil.

Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) už ráno oba nezařazené poslance kvůli rouškám napomenul. Vedení dolní komory se už dřív dohodlo na tom, že jiné kroky podnikat nebude, aby Volnému a Bojkovi nedělalo propagaci.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel exministr obrany za KDU-ČSL Holáň, bylo mu 82 let

06.03.2021 17:06 Aktualizováno Ve věku 82 let zemřel v pátek večer bývalý ministr obrany a někdejší místopředseda KDU-ČSL Vilém…

Babiš mluvil s americkým ministrem zahraničí Blinkenem o pandemii či NATO

06.03.2021 07:42 Český premiér Andrej Babiš a americký ministr zahraničí Antony Blinken po telefonu projednávali…

Další kontroverzní výrok Volného. Šíření viru spojil s kroužením letadla…

05.03.2021 22:25 Aktualizováno Poslanec Lubomír Volný na sebe v posledních dnech upozornil několika facebookovými příspěvky. V…

Vláda užívá necertifikované testy, povede to k dalšímu náporu na…

05.03.2021 22:25 Aktualizováno Česká republika se řítí do dalšího velkého průšvihu. Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský totiž…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama