Piráti chtějí jednodušší obchod s technickým konopím

Piráti se budou snažit zjednodušit pěstování a obchod s produkty z technického konopí. Poslanec Tomáš Vymazal předloží změnu zákona, podle které by se za technické konopí považovaly rostliny s koncentrací psychoaktivní látky THC do jednoho procenta oproti současným 0,3 procenta. Dnes to uvedl na semináři k průmyslovému využití konopí v Poslanecké sněmovně.

Přidejte svůj názor 21 komentářů

Konopné pole
doporučujeme

Předseda sněmovního zemědělského výboru Jaroslav Faltýnek (ANO) uvedl, že výbor se bude novelou zákona zabývat, případně zváží zhodnocení vyhlášek ministerstva zemědělství o konopných produktech.

Na semináři vystoupili zástupci pěstitelů, ale také mnoha společností, které produkty z konopí, konopí vhodné ke stavebním účelům, potraviny s konopným semínkem nebo konopná mýdla prodávají. Prakticky všichni se shodovali na tom, že je potřeba změnit legislativu a že kvůli přísně nastaveným pravidlům i proti jiným státům Evropské unie Česku v oboru ujel vlak a že se příležitosti chopily jiné národy.

Ve Sněmovně nyní čeká novela zákona na omezenou legalizaci konopí, podle které by si bezúhonní dospělí lidé mohli vypěstovat a zpracovat doma až pět rostlin konopí pro vlastní potřebu bez hrozby postihu. Vláda k ní přijala negativní stanovisko předloni v prosinci, od té doby ji Sněmovna neprojednala. Předložila ji skupina poslanců ze šesti klubů v čele s Piráty. Případné pozměňovací návrhy ohledně technického konopí by se daly načíst k této novele.

Pod novelu se podepsalo 40 poslanců, tedy pětina z celkového počtu členů dolní komory. Vedle Pirátů připojili podpis poslanci za vládní ANO a ČSSD a opoziční ODS, TOP 09 a hnutí STAN.

V ČR je povoleno pěstování takzvaného technického konopí s obsahem psychoaktivní látky THC do 0,3 procenta. Například v léčebném konopí je této látky zpravidla 19 procent.

Loading...
Vstupte do diskuze (21)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš: Od čtvrtka by se mohly otevřít další obchody a sportoviště

06.04.2020 00:32 Aktualizováno Vláda by mohla od čtvrtka povolit otevření obchodů s pracovními oděvy, dětským textilem, kočárky a…

Prezident Zeman kritizoval opozici, Kalouska označil za šaška

06.04.2020 00:32 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman opět kritizoval opoziční politiky v souvislosti s jejich vyjádřeními ohledně…

FN Brno přijme pacienty s covid-19 z Francie, oznámil Babiš. Ambasáda…

05.04.2020 23:23 Aktualizováno Fakultní nemocnice Brno by měla v nejbližších dnech přijmout šest nemocných s koronavirem z Francie…

"Je to papalášství." Bartoš a Fiala zkritizovali schůzku expertního týmu…

05.04.2020 21:49 Aktualizováno Předsedové opozičních stran Ivan Bartoš (Piráti) a Petr Fiala (ODS) dnes v debatě televize Prima…

Související:

Právě se děje

Další zprávy