Pirátský místopředseda europarlamentu Kolaja koronavirus nemá

Místopředseda Evropského parlamentu Marcel Kolaja (Piráti) nemá COVID-19. Testovat se nechal v pátek odpoledne v Brně, výsledek zjistil dnes. Kolaja to řekl ČTK. Z Bruselu Kolaja přiletěl ve čtvrtek dopoledne do Prahy a odjel domů do Brna. Večer začal mít kašel a stoupla mu teplota. Vzhledem k návrat z Belgie, která patří mezi 15 rizikových zemí, jak je stanovila vláda, požádal o otestování na koronavirus.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Marcel Kolaja
doporučujeme

"Po celý víkend jsem z Krajské hygienické stanice nedostal žádnou zprávu. Na oficiální infolinky se nejde minimálně od čtvrtka dovolat. Nakonec jsem se dovolal na jedno z čísel uvedených na jejich webu," popsal europoslanec. "Test je negativní, ale nemůžu se zbavit dojmu, že celý systém je poddimenzovaný," dodal.

Lidi, u kterých se projeví příznaky nákazy koronavirem, jezdí na jihu Moravy domů testovat tři týmy na základě doporučení Krajské hygienické stanice (KHS). Jeden tým má Fakultní nemocnice Brno, druhý nemocnice ve Znojmě a třetí nemocnice v Kyjově.

Kromě toho FN Brno od pátku testuje i ve stanech ve svém areálu. Od neděle kromě lidí, které na odběr pošle KHS, testují ve FN Brno i lidi, kteří mají horečku přes 38 stupňů. Ředitel nemocnice dnes uvedl, že chce zvýšit kapacitu testovacích míst do konce týdne až na 1000 lidí za 24 hodin.

Na jihu Moravy bylo k dnešním 10:00 celkem 21 lidí s pozitivním výsledkem testu na koronavirus. Od nedělního rána se tento počet téměř zdvojnásobil.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nouzový stav se prodlouží o 30 dnů, naznačil premiér Babiš

27.03.2020 22:03 Aktualizováno Nouzový stav v České republice bude potřeba podle premiéra Andreje Babiše (ANO) prodloužit, řekl…

Advokát navrhl Zemanovi kvůli koronaviru vyhlášení amnestie

27.03.2020 22:02 Aktualizováno Advokát Petr Toman navrhl prezidentu Miloši Zemanovi, aby kvůli pandemii nového typu koronaviru…

Prodloužení nouzového stavu? Opozice je zdrženlivá

27.03.2020 20:37 Většina předsedů opozičních stran je zdrženlivá v podpoře prodloužení nouzového stavu, samotnému…

Babiš nechápe žádost o centralizaci nákupů ochranných pomůcek. Vnitro už…

27.03.2020 19:36 Premiér Andrej Babiš (ANO) nerozumí žádosti krajů o centralizaci nákupů a distribuce ochranných…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama