Plaga: O letních táborech se rozhodne v květnu

Naplánovat konání letních táborů není v tuto chvíli podle ministra školství Roberta Plagy (ANO) kvůli epidemii koronaviru možné. Zda se budou moct konat, nebudou zřejmě epidemiologové schopni upřesnit dříve než v polovině května. V případě příznivého vývoje situace by možná v červenci mohly být tábory pro některé skupiny o počtu nanejvýš 50 dětí. V srpnu by se mohly konat vzdělávací kempy, které by mohly připravovat děti na nový školní rok. Plaga to dnes řekl v Senátu.

Přidejte svůj názor

Robert Plaga
doporučujeme

Ministr společně s epidemiologem Rastislavem Maďarem ve středu zmínil, že by při dobrém vývoji epidemie mohly být letní tábory až v srpnu, pokud vůbec. Zástupci pořadatelů táborů pak dopisem vyzvali vládu a hlavní hygienu k diskusi o podmínkách pro tábory od července.

Podle nich by riziko přenosu koronaviru na táborech při zajištění přísných hygienických podmínek mohlo být i lépe kontrolovatelné než při rodinné dovolené. Dopis podepsali mimo jiné zástupci České rady dětí a mládeže, která zastřešuje například skauty, pionýry nebo tomíky, Sdružení pracovníků Domů dětí a mládeže a Sdružení místních samospráv.

Podle Plagy se vláda debatě o opatřeních nevyhýbá, ale vše záleží na vývoji situace. "Do poloviny května se bohužel zřejmě nebudeme schopni bavit v reálných obrysech, jestli vůbec tábory budou, ať už červenec, srpen nebo jindy. Jsme stále na velmi tenkém ledě. Mohu vás ujistit, že pokud to aspoň trochu půjde, budu se klonit k umožnění táborů už v červenci, aspoň z pohledu homogenních skupin do 50 osob, například skautů a podobně," přečetl ministr senátorům část odpovědi Maďara na dopis pořadatelů táborů.

Zmínka o srpnovém termínu ve středu podle Plagy souvisela s tím, že by se před zahájením školního roku mohly konat také letní doškolovací kempy. Ty by podle něj mohly napomoct ke srovnání rozdílu mezi distančním vzděláváním dětí v různých rodinách. Podle Plagy takové letní školy zkouší připravovat i někteří politici v zahraničí. Přicházelo by to v úvahu ale až v srpnu, dodal.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fond životního prostředí loni proplatil téměř 15 miliard korun

31.05.2020 08:25 Státní fond životního prostředí (SFŽP) loni žadatelům proplatil 14,88 miliardy korun. Více než 11…

Konec Rejstříku trestů? Evidenci by nově mohlo vést ministerstvo…

30.05.2020 10:59 Vláda asi bude souhlasit s návrhem, aby evidenci trestů a přestupků vedlo ministerstvo…

Povinnosti po ukončení rodičovské? Řada lidí tápe, hrozí jim i sankce

30.05.2020 10:10 Zřejmě neutrální stanovisko vlády dostanou zákonodárci k předloze hnutí STAN, podle níž by úřady…

Omluvte se záchranářce a požádejte, aby zůstala, apeluje exhejtman Bendl…

30.05.2020 08:45 Stojí na straně záchranářky. Bývalý hejtman Středočeského kraje Petr Bendl (ODS) vyjádřil podporu i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy