Podnikatel Václav Fischer chce opět kandidovat do Senátu

Podnikatel Václav Fischer chce znovu kandidovat do Senátu. O hlasy voličů se jako nezávislý kandidát hodlá ucházet ve volebním obvodu 27, který zahrnuje například území Prahy 1, Prahy 7, Suchdola nebo Troji. Nyní žádá obyvatele těchto městských částí o podpis petice na jeho podporu. Informoval o tom na svém webu. Fischer se do horní komory Parlamentu dostal už v roce 1999.

Václav Fischer
doporučujeme

Fischer před 21 lety kandidoval v prvních doplňovacích volbách do Senátu, kdy voliči v Praze vybírali nástupce zesnulého Václava Bendy. Fischer byl zvolen již v prvním kole se ziskem 71 procent hlasů a stal se prvním nezávislým senátorem. V Senátu zasedal až do vypršení funkčního období v listopadu 2002. Ačkoliv se o něm v tisku spekulovalo jako o možném kandidátovi na prezidenta, rozhodl se v politice skončit. Jako důvod uvedl nemožnost skloubit politickou práci s aktivním podnikáním.

Na začátku 90. let začal Fischer v ČR prodávat zájezdy prostřednictvím pobočky své německé Fischer Reisen. Svoji cestovní kancelář v Německu v roce 1996 prodal a investoval do nákupu letadel a do dalšího rozvoje svých firem v ČR, kde provozoval cestovní kancelář Fischer.

Jeho společnosti se ale v letech 2002 a 2003 dostaly do finančních problémů a cestovní kancelář převzala finanční skupina KKCG podnikatele Karla Komárka. Neobešlo se to bez vzájemných sporů, které trvají dodnes. Letos v květnu ministerstvo financí uspělo ve dvou arbitrážích za zhruba deset miliard korun, které proti státu Fischer vedl.

Podnikatel vede proti ČR ještě třetí arbitráž, ve které si nárokuje 21 milionů eur (zhruba 575 milionů Kč) za znehodnocení své investice způsobené údajně nezákonným konkurzem. Toto řízení je v počáteční fázi.

Na podzim roku 2018 se Fischer k podnikání v letecké dopravě vrátil, založil společnost Air Fischer. Její první let by se měl uskutečnit letos 25. září.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš se rozhodl. Pompea přivítá v Kramářově vile

07.08.2020 17:35 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) přivítá amerického ministra zahraničí Mikea Pompea ve středu v Kramářově…

Vyšší daně pro bohaté, navrhuje Schillerová. Pravicová opozice je striktně…

07.08.2020 17:13 Aktualizováno Piráti podporují snížení zdanění práce, zachovali by solidární přirážku vzhledem k nastavení…

Pavel Zeman měl žalobu ohledně Babiše podat, soudí právníci

07.08.2020 15:48 Právníci, které oslovila ČTK, míní, že nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman měl podat žalobu proti…

ČSSD nechce ve státním rozpočtu na rok 2021 škrty, priority naznačila i…

07.08.2020 12:06 Vládní sociální demokracie při koaličních jednáních o státním rozpočtu na příští rok nepodpoří…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama