Politici s Babišem v čele přiznávají: Uvolnit opatření byla chyba

Česko zažilo několik dní po sobě rekordní nárůsty počtu nakažených přesahující tisíc lidí denně. Dá se očekávat, že počty budou stoupat, což potvrdil i premiér Andrej Babiš (ANO). Ten také připustil, že rozvolnění opatření proti šíření koronaviru byl chybný krok.

Andrej Babiš
doporučujeme

Podle ministra kultury Lubomíra  Zaorálka (ČSSD) se stala chyb, když vláda uvolnila opatření proti šíření koronaviru, které chtěl zavést ve druhé polovině srpna ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.  

"Udělali jsme chybu. Udělali jsme ve středu 19. srpna rozhodnutí, se kterým také nesouhlasím," uvedl Zaorálek v pořadu Partie. Připustil tak, že zrušení nařízení o nošení roušek byla chyba, a dodal, že 9. srpna se na Radě vlády pro zdravotní rizika rozhodlo, že se roušky budou nosit, ale Babiš to změnil.

Sám Babiš pak připustil, že šlo možná opravdu o chybný krok. "U nás byla jasná společenská situace, že jsme všichni chtěli rozvolnit," řekl ve videu na sociální síti. Poukázal tak na to, že lidé si stěžovali na přílišná omezení.

"V červnu jsme měli pocit, že vir odešel, bohužel jsme se spletli," přiznal. "Byla to celospolečenská situace, jestli to byla chyba, nebo nebyla, může se to tak brát, že to byla chyba, ale já si myslím, že to stoupá i v jiných zemích, kde nesundali roušky celé léto, takže to se zhodnotit nedá," dodal Babiš.

"My jsme se chlubili jako Česká republika, která jako první rozvolnila, z dnešního pohledu se to může říci, že to byla chyba. Otázka ale je, jak to skončí na konci, kdy se bude dělat bilance, tedy počet zemřelých, ale i ekonomické parametry, to znamená nezaměstnanost, propad HDP, zadluženost," uvedl dále.
 

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Novou velvyslankyní při EU je Edita Hrdá, její předchůdce se dostal do…

01.10.2020 10:18 Novou českou velvyslankyní při Evropské unii se dnes stala diplomatka Edita Hrdá. Jejím hlavním…

Summit EU by se podle Babiše měl věnovat Bělorusku, Litva chce sankce…

01.10.2020 09:55 Premiér Andrej Babiš (ANO) se chce během dnes začínajícího summitu EU vrátit k situaci v Bělorusku.…

Volby 2020: 40 kandidujících nezveřejnilo ve lhůtě dárce v kampani

01.10.2020 09:47 Sedmnáct stran a hnutí kandidujících do krajských voleb a 23 subjektů kandidujících do senátních…

Orbán nepochodil. Babiš odmítá řešit jeho výzvu k rezignaci Jourové

01.10.2020 09:04 Premiér Andrej Babiš (ANO) neplánuje během evropského summitu, který dnes začíná v Bruselu, jednat…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama