Poslanci ČSSD chtějí obnovení krizového štábu

Poslanci ČSSD podporují ministry své strany ve snaze obnovit činnost Ústředního krizového štábu (ÚKŠ), řekl dnes v dolní komoře Parlamentu novinářům šéf poslanců sociální demokracie Jan Chvojka. Ve věcech kolem covidu-19 je aktuálně podle něj "trochu chaos" a je nutné, aby byla opatření řízena z jednoho místa. Kabinet je v otázce ÚKŠ rozdělen, ČSSD je podobně jako většina opozice pro jeho zřízení, které ale odmítá premiér Andrej Babiš (ANO).

Jan Chvojka
doporučujeme

Chvojka řekl, že poslanci ČSSD probírali situaci ve vládě, která se v úterý na zřízení ÚKŠ neshodla. "Stojíme za předsedou Janem Hamáčkem (ČSSD) a členy vlády, byli bychom rádi, kdyby byl krizový štáb znovu aktivován," uvedl. Štáb podle něj není možné zaměňovat s nouzovým stavem. Podle ministryně práce Jany Maláčové (ČSSD) má naopak jeho činnost sloužit k tomu, aby nouzový stav nebylo nutné znovu vyhlašovat.

Podle Chvojky aktuálně v koronavirových opatřeních panuje "trochu chaos". "Je potřeba, aby opatření byla řízena z jednoho místa. ÚKŠ se osvědčil a ukázal, že má svoji roli," uvedl. Jako orgán s přímým spojením na vládu podle něj dokáže krizový štáb dobře koordinovat práci ve státní sféře.

ÚKŠ byl v souvislosti s epidemií nového typu koronaviru ustanoven v polovině března přes původní Babišův nesouhlas. Nouzový stav vláda kvůli epidemii vyhlásila 12. března, krizový štáb byl ustanoven o tři dny později. Činnost ukončil k 11. červnu. Původně jej vedl tehdejší náměstek ministra zdravotnictví a nynější vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Roman Prymula, po dvou týdnech byl do čela ustanoven Hamáček.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rozhodnuto: V Česku bude od pondělí znovu platit nouzový stav

30.09.2020 22:08 Aktualizováno V Česku začne od pondělí 5. října opět platit nouzový stav, má zabránit šíření epidemie koronaviru.…

Ministerstvo v návrhu rozpočtu zvýšilo výdaje zhruba polovině kapitol

30.09.2020 21:40 Ministerstvo financí (MF) v návrhu státního rozpočtu na příští rok, který zaslalo k projednání…

Ministerstvo připravilo rozpočet na příští rok. Počítá se schodkem přes…

30.09.2020 20:52 Aktualizováno Ministerstvo financí navrhuje pro příští rok schodek státního rozpočtu 320 miliard korun. Návrh…

Státní podpory firem s karanténami by měly pokračovat, zní ze sněmovny

30.09.2020 18:11 Sněmovna dnes vyzvala vládu, aby pokračovaly státní podpory pro firmy s karanténami zaměstnanců.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama