Poslanec Volný odmítl kvůli konspiracím nosit ve Sněmovně roušku

Nezařazený poslanec Lubomír Volný, původně zvolený za hnutí SPD, odmítá spolu se svým kolegou Marianem Bojkem nosit ve Sněmovně roušky. Uvedl to ve videu na sociálních sítích.

Lubomír Volný
doporučujeme

"Je to naše svobodné politické a občanské rozhodnutí," řekl ve videu. Na veřejnosti hodlá roušku nosit, aby neznepokojoval ostatní občany. Podle webových stránek Sněmovny platí uvnitř sněmovních objektů povinnost nosit roušku nebo jinou ochranu dýchacích cest. Poslanci roušky běžně nosí a hovoří v nich u řečnického pultu.

"Je to bezohlednost vůči ostatním lidem ve Sněmovně," reagoval na dotaz ČTK předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO).

"My z politických i občanských důvodů nebudeme v Poslanecké sněmovně nosit symbol nastupujícího nového světového řádu a globálního ekonomického resetu - roušky," prohlásil Volný. Ve videu dále hovoří o uměle přiživované covidové krizi a uvádí, že se na tomto divadélku už nechtějí, byť symbolicky, politicky podílet.

Nový světový řád, známý pod zkratkou NWO, je populární konspirační teorie, která tvrdí, že skupina mezinárodních elit ovládá a manipuluje vlády, ekonomiku nebo média. Podle vyznavačů této teorie má být jejich primárním cílem ovládnutí národů. 

Volný loni v prosinci například přišel podpořit na pražské Malostranské náměstí demonstranty, kteří protestovali proti pokračování nouzového stavu a vládním opatřením.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stát podle Schillerové připravuje souhrnný kompenzační program

07.03.2021 15:05 Aktualizováno Stát připravuje pro podnikatele souhrnný kompenzační program COVID 21, postaven by měl být na…

Policie údajně zatkla poslance Lubomíra Volného

07.03.2021 14:54 Aktualizováno Nezařazený poslanec Lubomír Volný měl být po dnešní demonstraci na Václavském náměstí zatčen. Uvedl…

Povinné testy by podle Havlíčka měly platit i pro malé firmy a úřady

07.03.2021 14:00 Povinné testování zaměstnanců by mělo brzy platit i pro malé podniky do 50 pracovníků a malé úřady.…

Schodek 500 miliard vydrží do poloviny roku, uvedla Schillerová

07.03.2021 12:39 Navýšený schodek státního rozpočtu ve výši 500 miliard korun, který koncem února schválila Sněmovna…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama