Povšík (ČSSD) chce být hejtmanem, do kampaně zapojil svojí zelenou škodovku 110R

Předseda středočeské ČSSD a kandidát na hejtmana Robin Povšík věří, že se strana po podzimních krajských volbách opět dostane do krajské rady. Je přesvědčen, že kandidáti uspějí a ČSSD bude v krajském zastupitelstvu, řekl dnes ČTK při zahájení volební kampaně. ČSSD ve středních Čechách se chce v kampani zaměřit na zahájení výstavby krajských bytů, stavbu obchvatů obcí nebo omezení staveb skladových hal.

Robin Povšík

Bližší odhady, jak by strana mohla ve volbách dopadnout, Povšík sdělovat nechtěl. "Já toto neříkám a říkat nebudu. Já za sebe říkám, že my uspějeme, budeme v krajském zastupitelstvu zastoupeni a já i věřím, že budeme v krajské radě," řekl Povšík. Do kampaně ve středních Čechách dají sociální demokraté do pěti milionů korun. Kampaň doprovodí Povšíkův veterán, zelená Škoda 110R.

ČSSD dnes při zahájení kampaně představila šestici volebních slibů, které chce v případě vítězství splnit. Jde o zahájení stavby bytů pro krajské zaměstnance, zvýšení dostupnosti lékařské péče, více míst v domovech pro seniory, vybudování 240 sportovišť, posílení veřejné dopravy a snížení počtu nových skladů v kraji, a to pod heslem lesy místo skladů.

"Co mě trápí, tak to jsou ty rozlézající se logistické areály. Já si nemyslím, že střední Čechy mají být skladištěm a skladem Evropy. Myslím si, že kraj v tom může v rámci procesu řízení vlivu stavby na životní prostředí dávat poměrně výrazně najevo, co si o těchto stavbách a věcech myslí," řekl Povšík.

ČSSD je nyní ve Středočeském kraji v koalici s ANO a KSČM. Případné pokračování spolupráce s hnutím ANO Povšík nevylučuje. "Říkám obecně, že ta koalice není špatná, jenom mě mrzí, že paní hejtmanka (Jaroslava Pokorná Jermanová) je občas trochu prostořeká nebo neuvážlivá. Já říkám, že tato koalice odvedla spoustu práce," řekl Povšík.

"Mluvím průběžně s kdekým. Když jsem třeba hovořil s někým z pravicovější části spektra, tak jsem říkal, že si dovedu představit různé formy spolupráce, ale že existují nějaké zásady, které prostě my za křesla nevyměníme," řekl Povšík. Jako příklad uvedl privatizaci zdravotnictví. "To je něco, co je pro nás nepřekousnutelné, a v takovém partnerství bychom nebyli," řekl.

Specifickým bodem kampaně je podle Povšíka slib výstavby krajských bytů. "Trápí mě skutečnost, že kraj má svoje budovy a v těch budovách žijí zahraniční agenturní pracovníci. Já si prostě myslím, že tam máme budovat byty pro naše zaměstnance. Kraj má 55.000 zaměstnanců prostřednictvím svých příspěvkových organizací, jsou to často lidé, kteří neoplývají vysokými příjmy," řekl Povšík. V těchto bytech by mohli bydlet například učitelé, pracovníci sociálních služeb, ale i silničáři.

Krajské volby se konají 2. a 3. října. ČSSD ve středních Čechách vede do voleb Robin Povšík, první náměstek ministryně práce a sociálních věcí, dvojkou je krajská radní Aneta Heřmanová, trojkou podnikatel Jan Tvrdý a čtyřkou ředitel domova pro seniory v Hostivici u Prahy Luboš Doleček.

Závěť prince Philipa zůstane tajná a zapečetěná ještě nejméně 90 let. Proč?

17.09.2021 08:38 Závěť zesnulého prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., bude zapečetěná a tajná…

Lipovská byla odvolána z Rady ČT. Volný zničil pult šéfa Sněmovny, byl…

17.09.2021 19:09 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) dnes odpoledne vykázal z jednacího sálu až do konce…

V Ostravě začaly dvoudenní Dny NATO, dorazilo přes 30 tisíc lidí

18.09.2021 21:52 Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády ČR dnes na letišti v Mošnově na Novojičínsku…

Předpověď počasí na víkend: Ochladí se, bude i 15 stupňů

18.09.2021 06:30 O víkendu se citelně ochladí. Teploty během dne podle meteorologů spadnou až na pouhých 15 stupňů.

Pentagon: Při dronovém útoku v Kábulu zemřeli civilisté, ne teroristé

18.09.2021 21:51 Americká armáda dnes přiznala, že její poslední bojová akce v Kábulu byla chyba. USA zaútočily 29.…

Rok od otravy řeky Bečvy. Vyšetřovat vědce, který rozporuje znalecký…

18.09.2021 22:02 Aktualizováno Místopředseda sněmovní komise k vyšetřování otravy řeky Bečva Marian Jurečka (KDU-ČSL) považuje za…

Jurečka vzal svá slova ohledně manželství pro všechny zpět

18.09.2021 18:08 Aktualizováno Předseda lidovců Marian Jurečka ustoupil od požadavku, aby koaliční partneři KDU-ČSL - ODS a TOP 09…

Termín řádného sjezdu dnes komunisté posunuli na polovinu května 2022

18.09.2021 16:06 Termín řádného sjezdu KSČM, který se měl původně konat loni v dubnu, dnes komunisté posunuli na…

Lipovskou odvolali z Rady ČT. Volný zničil pult šéfa Sněmovny, vyvedla ho…

17.09.2021 19:09 Aktualizováno Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) dnes odpoledne vykázal z jednacího sálu až do konce…

Volný se záměrně chová skandálně. Cílí na voliče, kteří jdou proti systému…

17.09.2021 17:11 Expert na politologii a psychologii Robert Němec je přesvědčený, že nezařazený poslanec Lubomír…

Odbory budou jednat s Babišem o mzdách

17.09.2021 16:52 Premiér Andrej Babiš (ANO) projedná v pondělí s odbory jejich požadavky na růst platů ve veřejné…

Poslední řádná schůze Sněmovny skončila

17.09.2021 16:21 Poslední řádná schůze Sněmovny v nynějším volebním období dnes odpoledne skončila, příští týden už…

Babiš k vyšetřování Bečvy: Komise supluje policii, o viníkovi má jasno

17.09.2021 15:12 Aktualizováno Sněmovní komise k vyšetřování loňské otravy řeky Bečvy se podle premiéra Andreje Babiše (ANO) snaží…

Delší dovolená zatím neprošla. Schvalování provázela kritika odpůrců

17.09.2021 14:39 Aktualizováno Schvalování návrhu KSČM na prodloužení zákonné dovolené o týden nejméně na pět týdnů opět provázela…

Sněmovna schvalování novely o zákonném rámci učitelských platů nedokončila

17.09.2021 14:32 Sněmovna ani na poslední plánované předvolební schůzi nedokončila schvalování zákona o učitelích,…

Související:

Právě se děje

reklama