Pravidla očkování proti koronaviru projedná Senát zřejmě za týden

Pravidla očkování proti koronaviru a další předlohy, které v pátek zrychleně schvalovala Sněmovna, projedná Senát zřejmě až příští týden. V tomto týdnu je čtvrteční část prosincové schůze horní komory dál vyhrazena daňovému balíčku. Na dotaz ČTK to po dnešním jednání senátního organizačního výboru sdělila tisková tajemnice horní komory Sue Nguyen.

Senát ČR, ilustrační foto
doporučujeme

O úpravy daňového balíčku, který má přinést zrušení superhrubé mzdy, usilují vládní strany i senátorské kluby. Zatím největší podporu má návrh ODS, který zachovává Sněmovnou schválené sazby daně z příjmů na 15 a 23 procentech, ale daňovou slevu na poplatníka zvyšuje jen o 3000 korun na 27.840 Kč ročně.

Sněmovní verze počítá s nárůstem daňové slevy na 34.125 korun ročně, což by s dalšími změnami snížilo příjmy veřejných rozpočtů o 134 miliard korun ročně. ANO a ministerstvo financí to proto odmítá. Senátní úpravy ale podpoří i s plánovaným zvýšením daňových příjmů krajů a obcí. Další změny ovšem ještě mohou doporučit ve středu další senátní výbory.

Očkování proti novému koronaviru mají mít lidé hrazeno ze zdravotního pojištění. Vakcíny zakoupí stát na základě objednávky Evropské unie. Očkování u lékaře bude dobrovolné a mohlo by stát až pět miliard korun, pokud by byly třeba dvě dávky. Kdyby zákon nebyl schválen, nebylo by možné očkování a očkovací látky pojištěncům bezplatně poskytovat.

Další novela, kterou Sněmovna zrychleně schválila, má umožnit medikům zastávat při práci v nemocnici pozici praktické sestry, nejen sanitáře nebo ošetřovatele. Jiná novela má dovolit, aby ve věznicích za chybějící dozorce mohli v době krize nově zaskakovat policisté na dobu nezbytně nutnou.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřela pražská zastupitelka za ODS Jaroslava Janderová, bylo jí 70 let

23.01.2021 18:32 V Praze dnes dopoledne zemřela v 70 letech pražská zastupitelka a předsedkyně magistrátního…

Prioritou českého předsednictví v EU by podle Petříčka mělo být její…

23.01.2021 08:07 Prioritami českého předsednictví v Evropské unii (EU) v druhé polovině roku 2022 budou rozšíření…

ČSSD vede debaty o spolupráci ve volbách, ANO mezi možnostmi není

23.01.2021 08:03 Sociální demokracie vede diskusi o spolupráci pro podzimní sněmovní volby se Zelenými, odboráři i…

KOMENTÁŘ: Komunisté zase velí zemi. I když se neoslovujeme soudruhu a…

22.01.2021 22:01 Aktualizováno KOMENTÁŘ – Po zemi se opět rozlila rudá barva, která diktuje, jak národ bude žít. Komunisté bohužel…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama