Praze zbývá 11 procent lůžek pro těžké případy. Hřib viní z druhé vlny Babiše

Počet nakažených covidem-19 stoupá a spolu s pozitivně testovanými lidmi přibývá i těch, kteří mají těžký průběh nemoci. Podle pražského primátora Zdeňka Hřiba hlavní městu moc kapacit pro tyto lidi nezbývá, a odpovědnost za druhou vlnu vidí v osobě premiéra Andreje Babiše.

Pražský primátor Zdeněk Hřib
doporučujeme

Praha je nejhůře postiženým českým regionem, i přesto se ale na jednání ministra zdravotnictví Romana Prymuly s pražskými radními nehovořilo o žádných nových konkrétních opatřeních.

"Bylo nám sděleno, že momentálně se nechystají zavádět další opatření v oblasti kulturních nebo sportovních akcí. Chtějí ale sledovat účinnost momentálních opatření," ve vysílání ČT24 primátor.

Aktuálním vývojem nákazy je ale znepokojen. "Momentálně je volných 91 lůžek na ARO nebo JIP, to je 11 procent z celkové kapacity. Je to dohromady – ty, co byly vyčleněné na covid, i nebyly. Jedenáct procent není mnoho," dodal.

Praha proto musela nachystat řešení pro případ, že by lůžka došla. Nemocní by mohli být umístění do tělocvičen nebo na internáty. Zásadní ale je dostatečné vybavení lůžek a personál. "Lůžka fungují, jen pokud jsou obsazena personálem, který se také může nakazit," vysvětlil.

Ze současného šíření nákazy viní premiéra Babiše, který podle něj pozdržel zavádění opatření proti pandemii. "Praha nemůže jako jediné město v ČR sanovat důsledky ekonomických opatření, nota bene v situaci, kdy je situace dána tím, že premiér na poslední chvíli změnil odborná opatření," míní.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Europoslanec pomáhá v první linii, krmí i myje pacienty. Se smrtí se…

30.10.2020 22:00 Aktualizováno Odložil perfektně střižené sako a vkusnou košili s kravatou a navlékl se do ochranného obleku, aby…

Neřešme, kolik petic Blatný proti premiérovi podepsal. Primární je jeho…

30.10.2020 20:26 Aktualizováno Odmítá řešit, jakou petici nový ministr zdravotnictví Jan Blatný podepsal a v kolika spolcích se…

Vláda prodloužila všechna opatření i nouzový stav do 20. listopadu

30.10.2020 20:20 Aktualizováno Nouzový stav v Česku kvůli epidemii covidu-19 potrvá zatím do 20. listopadu. Premiér Andrej Babiš …

Novotný výroky o Ondráčkovi nespáchal trestný čin, potvrdil soud

30.10.2020 20:04 Starosta Prahy-Řeporyj Pavel Novotný (ODS) nespáchal trestný čin, když loni v květnu na twitteru…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama