Pražská radní Třeštíková měla pozitivní antigenní test na koronavirus, ztratila chuť a čich

Vedení hlavního města má letos druhého člena, který se nakazil koronavirem. O víkendu vyšel pozitivně antigenní test na nemoc covid-19 radní Haně Třeštíkové (Praha Sobě). Třeštíková vážné příznaky nemá a pracuje z domova, řekla dnes ČTK. Ostatní radní kvůli ní do karantény nemusejí. Jako první ve vedení města se koronavirem nakazil v červnu primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN). Celé vedení města tehdy zůstalo v karanténě.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Je mi to líto. Hlavně ale doufám, že jsem nikoho nenakazila," řekla Třeštíková. Dodala, že ztratila chuť a čich. Dnes se bude na dálku účastnit jednání městské rady. O dalším postupu se už o víkendu radila s hygieniky. Nyní zůstane doma a na konci karantény podstoupí PCR test.

Jednání rady se konají už několik měsíců prostřednictvím videokonference. Třeštíková se pouze zúčastnila minulý týden ve čtvrtek zasedání zastupitelstva. "Bylo to za přísných hygienických opatření včetně povinnosti mít roušku a dodržovat rozestupy. Tato opatření dodržovali i zastupitelé a paní Třeštíková měla navíc po celou dobu respirátor," uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman. Ostatní radní tak v karanténě nejsou, podle informací ČTK zůstal doma preventivně pouze primátorův náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Prvním nakaženým ve vedení města byl v červnu primátorův náměstek Hlubuček. V karanténě tehdy skončily desítky lidí včetně úředníků, některých opozičních politiků nebo celého vedení města, neboť v pondělí 15. června se Hlubuček zúčastnil osobně více než sedmihodinového jednání městské rady. Nikdo z dalších radních tehdy pozitivní test neměl.

Mezi úředníky na magistrátu se nákaza objevila poprvé rovněž na jaře. Od poloviny března byl například na čas kvůli koronaviru uzavřen odbor evidence majetku. Nákaza se na odboru prokázala u dvou zaměstnanců a asi padesátka lidí byla v karanténě. Kromě odboru evidence majetku se nákaza objevila také na odboru územního rozvoje.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Respirátory povinné nebudou. Vláda ale bude jednat s obchody

25.01.2021 22:01 Aktualizováno Vicepremiéři Karel Havlíček a Alena Schillerová (oba za ANO) budou v následujících dnech jednat s…

Tajný mejdan politiků: Paroubek, Hnilička a Benda slavili v luxusním hotelu

25.01.2021 22:01 Aktualizováno V teplickém hotelu Prince de Ligne patřícím místnímu podnikateli a někdejšímu politikovi Petru…

Za chaos s vakcínami může premiér Babiš. Vypracovaná studie hovoří jasně,…

25.01.2021 22:01 Aktualizováno Lidovci jsou přesvědčeni, že premiér Andrej Babiš nemluví pravdu, když svádí vinu za pomalou…

Blatný: Česko neuvažuje o nákupu vakcíny mimo smlouvy EU

25.01.2021 20:41 Česko podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) neuvažuje o nákupu vakcíny proti novému…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama