Předsedkyní hnutí ANO v Brně se stala Karin Karasová

Předsedkyní hnutí ANO v Brně-městě se dnes stala starostka městské části Brno-Královo Pole Karin Karasová. Do funkce ji zvolil sněm oblastní organizace v Brně. ČTK to řekla manažerka hnutí pro Jihomoravský kraj Jana Lancůchová.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Karin Karasová
doporučujeme

Místopředsedy byli zvoleni Pavel Dvořák, který byl do letošního března už čtyři roky předsedou městské organizace, a Vít Prýgl, který byl místopředsedou i uplynulé dva roky. Ve vedení tedy zůstávají stejní lidé jako uplynulé čtyři roky.

"Pro paní starostku Karasovou hlasovalo 142 ze 144 přítomných, neměla žádného protikandidáta. Obdobné to bylo také u volby místopředsedů," uvedla Lancůchová.

Karin Karasová byla po uplynulé dva roky místopředsedkyní ANO pro Brno-město, od roku 2014 je starostkou městské části Královo Pole, loni svůj mandát obhájila. Před vstupem do komunální politiky podnikala na trhu s nemovitostmi. Od letošního března byla po rezignaci Pavla Dvořáka pověřena vedením oblastní organizace. Funkce předsedkyně je na dva roky.

Pavel Dvořák rezignoval na funkci předsedy letos v březnu poté, co policie obvinila brněnského radního Jiřího Švachulu z korupce. Dvořák byl blízkým spolupracovníkem Švachuly, oba byli zastupiteli Brna-středu. Ve funkci předsedy skončil kvůli složité rodinné situaci a mediálnímu tlaku ve Švachulově kauze. Jiřího Švachulu a dalšího obviněného ve stejné kauze Petra Liškutina, vyloučilo hnutí ANO ze svých řad. V kauze bylo obviněno deset lidí, Švachula stále zůstává ve vazbě.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš se lekl střetu s Minářem? Stáhl ocas a z jeho novin přišel podraz

15.11.2019 22:04 Aktualizováno Minář vs Babiš. Tak mohl dnes večer vypadat duel na České televizi v pořadu Události, komentáře.…

Odejděte, jestli se vám pravidla nelíbí! Jílkové při debatě bouchly saze,…

15.11.2019 22:03 Aktualizováno V neděli nás čekají oslavy 30. výročí Sametové revoluce. Vyrovnali jsme se s komunistickou…

Návrat do Evropy. Jiří Dienstbier starší byl pro porevoluční diplomacii…

15.11.2019 17:28 Osobnost prvního polistopadového ministra zahraničí Jiřího Dienstbiera byla pro vývoj…

Babiš a Havlíček zamíří na Ukrajinu, budou se řešit i vztahy s Ruskem

15.11.2019 17:04 Premiér Andrej Babiš (ANO) navštíví příští týden Ukrajinu. Do Kyjeva ho na dvoudenní cestu v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama