Překvapení na sjezdu KDU-ČSL: Všichni členové předsednictva rezignovali

Všichni členové předsednictva KDU-ČSL na dnešním mimořádném sjezdu rezignovali na své funkce. Většina ale bude usilovat o znovuzískání mandátu, řekla dosavadní první místopředsedkyně strany, senátorka Šárka Jelínková. Sama bude znovu na pozici kandidovat, post místopředsedy budou chtít obhájit Bohuslav Niemiec a Petr Hladík. Naopak předseda liberecké KDU-ČSL Štěpán Matek se do volby nezapojí.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

"Naše rozhodnutí nepramení z toho, že bychom nechtěli i nadále pracovat ve vedení KDU-ČSL, ba právě naopak. Většina z nás chce usilovat o znovuzískání svého mandátu, ale chceme vám ponechat svobodnou volbu v tom, zda náš mandát potvrdíte, či dáte přednost jinému kandidátovi," řekla Jelínková.

Lidovci si dnes zvolí nové vedení po zhruba deseti měsících od řádného sjezdu v Brně. Nynější lidovecký šéf Marek Výborný opustil pozici z rodinných důvodů.

Kandidáti na jeho nástupce jsou tři: předseda poslaneckého klubu a místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek, europoslanec Tomáš Zdechovský a bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka.

Jelínková by se o post prvního místopředsedy mohla utkat se Zdechovským, pokud neuspěje ve volbě předsedy. Na řadového místopředsedu by měl nově kandidovat předseda sněmovního evropského výboru Ondřej Benešík. Kandidáti mohou být navrženi i přímo na sjezdu.

Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kam se poděl Babiš? Schillerová prozradila, proč nepřišel na tiskovky

01.04.2020 20:32 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes řídil jednání vlády, je v kondici a vypadá dobře. Novinářům to dnes…

Ministerstvo chce omezit výpovědi z nájmu lidem, co kvůli koronaviru…

01.04.2020 20:31 Aktualizováno Ministerstvo pro místní rozvoj chce omezit možnosti výpovědi z nájmu kvůli tomu, že nájemník…

Vláda schválila odklad splácení úvěrů a hypoték až na půl roku

01.04.2020 19:22 Lidé a firmy budou moci zřejmě přerušit splácení úvěrů a hypoték, a to na tři nebo šest měsíců.…

ROZHOVOR: Vláda nás podvedla, jsou to sociopati. Osudy občanů jsou jim…

01.04.2020 18:15 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) představila plán, podle kterého stát vyplatí některým…

Související:

Právě se děje

Další zprávy