Přes přechody budou Češi jezdit za hranice nejméně do června

Vláda na návrh ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) prodloužila v souvislosti s epidemií koronaviru nového typu ochranu vnitřních hranic do 13. června. Od 11. května začnou současně pro všechny fungovat hraniční přechody, které zatím slouží pouze pendlerům a kamionům, informovalo dnes ministerstvo vnitra. Za týden se také zpřístupní vybrané přechody pro železniční dopravu.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Kvůli koronaviru se na státní hranice vrátily kontroly
doporučujeme

"Od pondělí 11. května bude možné na místech, která dnes v čase od 5:00 do 23:00 fungují pouze pro pendlery a nákladní silniční dopravu, překračovat hranice všem kategoriím cestujících. Ve stejném režimu budou zpřístupněna další tři místa pro překračování hranice s Německem: Dolní Poustevna, Hřensko a Kraslice," uvedlo ministerstvo.

Hamáček uvedl, že vláda chce zmírnit negativní dopady opatření na přeshraniční dopravu. "Musíme však přihlédnout i ke kapacitním možnostem policie, proto pro tuto kategorii přechodů zatím stále platí provozní doba 05:00 až 23:00," uvedl.

Doplnil, že vzhledem k očekávanému obnovení mezistátní vlakové dopravy od 11. května budou zpřístupněny hlavní železniční koridory. Jde o Českou Kubici a Děčín na hranici s Německem a Břeclav a Horní Dvořiště na hranici s Rakouskem.

Ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) po zasedání vlády uvedl, že se připravuje i otevření dalších mezinárodních letišť, zatím funguje to v pražské Ruzyni.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Senát zvažuje, že by ho Sněmovna ve věci NKÚ nemohla přehlasovat

06.06.2020 09:35 Senát možná bude požadovat, aby jej Sněmovna při změnách pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu …

Zeman letos opět plánuje dovolenou na Vysočině a v Lánech

06.06.2020 09:28 Prezident Miloš Zeman letos opět plánuje strávit dovolenou na Vysočině a v Lánech. Termíny, kdy si…

"Svině nevděčný," vynadal poslancům Topolánek. Hrušínský mluví o…

05.06.2020 22:06 Aktualizováno Kvůli rozhodnutí Poslanecké sněmovny, která odmítla poděkovat Tchaj-wanu za pomoc při koronakrizi,…

Česko vyhostilo dva ruské diplomaty, Babiš ocenil práci BIS v kauze ricin

05.06.2020 22:04 Aktualizováno Česko vyhostilo dva ruské diplomaty v souvislosti s kauzou údajné hrozby českým komunálním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy