Prezident Zeman nedostal pozvánku na sjezd ČSSD

Vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček nepozval po předchozí domluvě prezidenta a bývalého šéfa strany Miloše Zemana na dubnový sjezd sociální demokracie. Novinářům dnes po jednání Ústředního krizového štábu řekl, že sjezd bude kvůli on-line formě komornější a nebude klást důraz na hosty. Pokud by se konal prezenčně, což však znemožňuje koronavirová epidemie, Zeman by podle něj pozvánku dostal.

Miloš Zeman mluví na sjezdu ČSSD.
doporučujeme

Hamáček s prezidentem jednal v úterý na Pražském hradě, pozvánku na sjezd mu však nepředal. "S prezidentem jsme sjezd řešili, ale domluvili se, že když je on-line, tak ho zvát nebudeme," uvedl. Sjezd bude komornější a lidé se budou připojovat z domova, takže nebude na hosty kladen obvyklý důraz, dodal.

Sociální demokraty vede Hamáček od února 2018 a funkci plánuje obhajovat. Od krajských organizací získal pět nominací na předsedu. Jeho vyzyvatele, ministra zahraničí Tomáše Petříčka, podpořily dvě krajské organizace. Jednu nominaci získal Břetislav Štefan, starosta Líšně, která je městskou částí Brna.

Hamáček řekl, že respektuje rozhodnutí krajů včetně těch, které na předsedu nepodpořily nikoho. "Ani rozhodnutí krajské konference není pro delegáty závazné, každý delegát bude hlasovat, jak se rozhodne on," podotkl. Podpora regionů je obecně spíš vodítkem, jaké jsou v kterém regionu názory.

Svou představu o dalším směřování ČSSD chce sdělit delegátům na sjezdu. "Jsem přesvědčen, že v době, kdy se daří epidemii stlačovat, je klíčové, jak bude republika vypadat po epidemii," uvedl. Sociální demokraté v pondělí představili kampaň nazvanou Víme, co po covidu. Staví se v něm proti privatizaci nemocnic či tomu, aby náklady na obnovu nesli především zaměstnanci. "Mám plán a věřím, že pro něj získám podporu delegátů sjezdu," uvedl dnes Hamáček.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Setrvání Zaorálka na ministerstvu lidé z kultury převážně vítají

13.04.2021 14:57 Aktualizováno Zástupci profesních organizací z mnoha oblastí kultury, kteří se v minulých dnech postavili proti…

Opozice chce ve Sněmovně slyšet o vládní protikoronavirové strategii

13.04.2021 14:54 Aktualizováno Opoziční politici upozorňují na zmatek ve vládní komunikaci o protikoronavirových opatřeních.…

Vláda bude jednat o prodloužení Antiviru, návrh kurzarbeitu je přitom hotov

13.04.2021 14:52 Vláda by měla o pokračování programu Antivirus jednat příští pondělí. ČTK to sdělilo ministerstvo…

Jednání o konci tolerance vlády ze strany KSČM se má uskutečnit dnes

13.04.2021 14:30 Aktualizováno Komunisté chtějí jednat s lídry hnutí ANO o toleranční smlouvě, na jejímž základě podporují…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama