Primátorka Vaňková se po covidu-19 vrací na radnici. Zažila únavu i horečky, apeluje na veřejnost

Brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS) se po nemoci covid-19 a karanténě vrací dnes do běžného pracovního režimu. Vaňková to oznámila na facebooku a potvrdila ČTK. Uvedla, že i při lehkém průběhu nemoci zaznamenala únavu, slabost a horečky a vyzvala veřejnost k dodržování opatření proti šíření nemoci. U Vaňkové se covid-19 potvrdil poslední zářijový týden.

Markéta Vaňková
doporučujeme

"Po nedobrovolné koronavirové přestávce se dnešním dnem vracím do běžného pracovního režimu. A jaká je vlastní zkušenost s covidem-19? Opravdu nic příjemného, ani při lehčím průběhu," uvedla Vaňková na sociální síti.

Popsala, že zažila únavu, slabost, horečky a bolesti hlavy. "Není fakt o co stát. I když je zřejmé, že vláda situaci nezvládá a že jen těžko budeme dohánět hlavně promarněné letní měsíce, kdy se mělo vše na druhou vlnu připravit, určitě je nutné bezpečnostní opatření dodržovat," uvedla primátorka.

Lidé podle ní nenosí roušky kvůli premiérovi nebo ministrovi zdravotnictví. "Nosíme je kvůli svým nejbližším, kvůli našim dětem i kvůli sobě. Věděli jsme to na jaře a platí to i na podzim," uzavřela brněnská politička.

V Jihomoravském kraji přibývají v posledních dnech stovky potvrzených případů denně. Od začátku pandemie k dnešnímu dni je v kraji 10.944 potvrzených případů. Je to čtvrtý nejvyšší počet za Prahou, Středočeským a Moravskoslezským krajem. Vyplývá to z webových stránek ministerstva zdravotnictví.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další kontroverzní výrok Volného. Šíření viru spojil s kroužením letadla…

05.03.2021 22:25 Aktualizováno Poslanec Lubomír Volný na sebe v posledních dnech upozornil několika facebookovými příspěvky. V…

Vláda užívá necertifikované testy, povede to k dalšímu náporu na…

05.03.2021 22:25 Aktualizováno Česká republika se řítí do dalšího velkého průšvihu. Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský totiž…

Poslanci si v době pandemie odhlasovali vyšší příspěvky

05.03.2021 22:25 Aktualizováno Poslanecké kluby budou letos dostávat na svůj provoz asi o desetinu vyšší příspěvky ze sněmovního…

KDU-ČSL schválila volební koaliční smlouvu s ODS a TOP 09

05.03.2021 19:48 Širší vedení KDU-ČSL schválilo volební spojenectví s ODS a TOP 09 i program tohoto uskupení, které…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama