Primátorka Vaňková se po covidu-19 vrací na radnici. Zažila únavu i horečky, apeluje na veřejnost

Brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS) se po nemoci covid-19 a karanténě vrací dnes do běžného pracovního režimu. Vaňková to oznámila na facebooku a potvrdila ČTK. Uvedla, že i při lehkém průběhu nemoci zaznamenala únavu, slabost a horečky a vyzvala veřejnost k dodržování opatření proti šíření nemoci. U Vaňkové se covid-19 potvrdil poslední zářijový týden.

Markéta Vaňková
doporučujeme

"Po nedobrovolné koronavirové přestávce se dnešním dnem vracím do běžného pracovního režimu. A jaká je vlastní zkušenost s covidem-19? Opravdu nic příjemného, ani při lehčím průběhu," uvedla Vaňková na sociální síti.

Popsala, že zažila únavu, slabost, horečky a bolesti hlavy. "Není fakt o co stát. I když je zřejmé, že vláda situaci nezvládá a že jen těžko budeme dohánět hlavně promarněné letní měsíce, kdy se mělo vše na druhou vlnu připravit, určitě je nutné bezpečnostní opatření dodržovat," uvedla primátorka.

Lidé podle ní nenosí roušky kvůli premiérovi nebo ministrovi zdravotnictví. "Nosíme je kvůli svým nejbližším, kvůli našim dětem i kvůli sobě. Věděli jsme to na jaře a platí to i na podzim," uzavřela brněnská politička.

V Jihomoravském kraji přibývají v posledních dnech stovky potvrzených případů denně. Od začátku pandemie k dnešnímu dni je v kraji 10.944 potvrzených případů. Je to čtvrtý nejvyšší počet za Prahou, Středočeským a Moravskoslezským krajem. Vyplývá to z webových stránek ministerstva zdravotnictví.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prymulovo tvrzení je naprosto nehorázné, říká politolog. Babiš ale bude…

23.10.2020 22:01 Aktualizováno Není zaskočen tím, že ministr zdravotnictví Roman Prymula odmítá rezignovat a své křeslo hájí i po…

KSČM chce návrat českých lékařů z EU a doplacení jejich mezd

23.10.2020 21:37 Komunisté chtějí, aby vláda jednala s Evropskou unií o návratu českých lékařů z unijních zemí a…

Babiš navrhl Zemanovi odvolání Prymuly. Příští týden představí nástupce

23.10.2020 18:17 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) předložil dnes v Lánech prezidentovi Miloši Zemanovi návrh na odvolání…

Faltýnek rezignoval na funkci prvního místopředsedy ANO

23.10.2020 18:12 Aktualizováno Jaroslav Faltýnek rezignoval kvůli jednání s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou (za ANO) v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama