Prostě hnus, pobuřující. Nejlépe by bylo utéct. Známé osobnosti jsou znechuceny děním v Česku

Některé známé české osobnosti jsou zděšeny tím, co se poslední dobou v České republice děje. Znepokojení vyjádřil nejen písničkář Tomáš Klus, ale i houslista Pavel Šporcl či herečka Aňa Geislerová.

Přidejte svůj názor 290 komentářů

Gipsy Way Orchestral s Pavlem Šporclem
doporučujeme

To, co se v Česku děje, se nelíbí řadě umělců. Jedním z nich je i známý hudebník. „To, co se teď u nás děje je neskutečné a hodně pobuřující. Občas si říkám, kam by bylo nejlépe utéct. Dnes mi to došlo....co zkusit Bradavice? Škoda, že nemáme opravdovou kouzelnou hůlku...“ posteskl si houslista Pavel Šporcl, který politickou situaci kritizuje dlouhodobě.

K dění posledních dní se na facebooku vyjádřil i písničkář Tomáš Klus, který byl o něco konkrétnější. „Hodně z vás mi píše, že zpochybňuji práci (ačkoli neuvádí čím přesně) státního zastupitelství, stojí však za zvážení, zda ji svým prohlášením (o abolici AB) nezpochybňuje sám Ing. Miloš Zeman, jestli jím náhodou nedává, krom důvodu k internetovým přestřelkám k dobru také nedůvěru v počínání osoby Ing. Andreje Babiše v rámci kauzy Čapí hnízdo, popřípadě proč dává tak okázale vale možnosti NSZ případ znova přezkoumat, cítí-li pochybnosti?“ zajímá ho.

Poukazuje mimo jiné na načasování prezidentových slov. „Proč teď, když byl šéf státního podniku Čechia zbaven dvouletého označení Trestně stíhaný premiér, přichází pan prezident s tím, že mu, kdyby náhodou něco.., dá milost, ačkoli tvrdil, že to by jistě nikdy..že by byl přece k smíchu?“ ptá se na facebooku Klus.

Herečka Aňa Geislerová se pak pustila přímo do premiéra Andreje Babiše. Ne kvůli kauze Čapí hnízdo, ale kvůli plánované nové vládní čtvrti v Praze. „Něco mi ta megalomanská státní architektonická vize připomíná. To se fakt všechno děje? A tak rychle? A jak může vůbec premiér s opakovaně schodkovým rozpočtem propagovat takovou blbost. Nevím, proč mě ze všech těch aktuálních zpráv vytáčí tahle tak moc, asi že je to tak přesně obludně velký prázdný a prostě hnusný,“ napsala herečka.

Navíc se zastala i aktivistky Jany Filipové, která hnala Babiše k soudu kvůli výroku o podplacených demonstrantech. Okresní soud Praha-západ rozhodl, že se premiér Andrej Babiš (ANO) má omluvit za své výroky o tom, že byli demonstranti na loňských protestech proti vládě zaplacení.

„Lhát se prostě nemá.. ona je pro mě symbolem toho, co potřebujeme. Co nám chybí. Když někdo dělá něco, co se nemá, my nesmíme mlčet. Nemůžeme se postavit na stranu zla tím, že mu prostě ustoupíme z cesty,“ burcuje Geislerová.

Loading...
Vstupte do diskuze (290)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemanovo zdraví vyvolává otazníky. Co se stane, pokud nedokončí mandát?

19.10.2019 20:36 Aktualizováno Rekondiční pobyt ve střešovické nemocnici opět vyvolal debatu o možném předčasném konci prezidenta…

"Nechceme tvrdý brexit na Halloween." České politiky znepokojuje porážka…

19.10.2019 19:22 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) lituje dnešního rozhodnutí britského parlamentu, který odsunul schválení…

Privatizaci OKD zpackala ČSSD? Zaorálek se ohradil, na vině je prý Klaus

19.10.2019 17:13 Aktualizováno Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD), který se dlouhodobě angažuje v kauze privatizace těžební…

Miloš Zeman v nemocnici. Zabral půl patra a kuřárnu, mohou k němu jen…

19.10.2019 15:55 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman stráví víkend pod dohledem lékařů v Ústřední vojenské nemocnici v pražských…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama