První dojmy: Věříme, že je Babiš k poražení, znělo sborově z řad TOP 09

Krajské volby jsou zpravidla většinou stran považovány za test před blížícími se parlamentními volbami. V řadách TOP 09 dnes převládala v prvních hodinách víra v to, že je premiér Andrej Babiš a jeho hnutí ANO k poražení.

Volební štáb TOP 09 během krajských a senátních voleb 2020.
doporučujeme

Ve chvíli, kdy se uzavřely volební místnosti po celém Česku, ve štábu TOP 09 rozhodně nebyla napjatá atmosféra. Chvíli to totiž trvalo, než vůbec do Café Louvre na pražské Národní třídě dorazil první výrazný člen strany, poslanec Dominik Feri.

Už ale on naznačil, jaká bude panovat nálada. V předstihu totiž prozradil, co podle něj říjnové krajské a senátní volby přinesou. „Ukáže se, že Andrej Babiš není neporazitelný,“ řekl v rozhovoru pro EuroZprávy.cz.

Předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která do štábu v centru hlavního města dorazila v 16 hodin, souhlasně přikyvovala. „Já pevně věřím, že lidé už začali v tomhle směru z toho určitého opojení hnutím ANO postupně střízlivět a vidí, jak nezvládá třeba současnou situaci ohledně koronaviru,“ nechala se slyšet.

Projevuje se to podle ní především v senátních volbách, kde se hegemonovi posledních několika voleb podle jejích slov vůbec nedaří. „Tam nebude mít šanci příliš uspět,“ konstatovala.

„Myslím, že i ty krajské výsledky – a nechci je předbíhat – mohou v některých těch krajích ukázat, že hnutí ANO má personální nouzi, nenabízí dobré lidi,“ dodala během rozhovoru pro EuroZprávy.cz.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poslanci si v době pandemie odhlasovali vyšší příspěvky

03.03.2021 21:59 Aktualizováno Poslanecké kluby budou letos dostávat na svůj provoz asi o desetinu vyšší příspěvky ze sněmovního…

Blatný nebere jako útok Zemanova slova, že je vyhořelý

03.03.2021 21:41 Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) nebere jako útok slova prezidenta Miloše Zemana, že na…

Sněmovna upřednostnila verzi stavebního zákona se státními úřady

03.03.2021 19:41 Poslanci dnes rozhodli, že základem pro další projednávání návrhu nového stavebního zákona už…

ODS schválila koaliční dohodu Spolu i podobu kandidátek

03.03.2021 19:15 Vedení ODS dnes schválilo koaliční smlouvu s lidovci a TOP 09 i kandidátní listiny pro letošní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama