První dojmy: Věříme, že je Babiš k poražení, znělo sborově z řad TOP 09

Krajské volby jsou zpravidla většinou stran považovány za test před blížícími se parlamentními volbami. V řadách TOP 09 dnes převládala v prvních hodinách víra v to, že je premiér Andrej Babiš a jeho hnutí ANO k poražení.

Volební štáb TOP 09 během krajských a senátních voleb 2020.
doporučujeme

Ve chvíli, kdy se uzavřely volební místnosti po celém Česku, ve štábu TOP 09 rozhodně nebyla napjatá atmosféra. Chvíli to totiž trvalo, než vůbec do Café Louvre na pražské Národní třídě dorazil první výrazný člen strany, poslanec Dominik Feri.

Už ale on naznačil, jaká bude panovat nálada. V předstihu totiž prozradil, co podle něj říjnové krajské a senátní volby přinesou. „Ukáže se, že Andrej Babiš není neporazitelný,“ řekl v rozhovoru pro EuroZprávy.cz.

Předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která do štábu v centru hlavního města dorazila v 16 hodin, souhlasně přikyvovala. „Já pevně věřím, že lidé už začali v tomhle směru z toho určitého opojení hnutím ANO postupně střízlivět a vidí, jak nezvládá třeba současnou situaci ohledně koronaviru,“ nechala se slyšet.

Projevuje se to podle ní především v senátních volbách, kde se hegemonovi posledních několika voleb podle jejích slov vůbec nedaří. „Tam nebude mít šanci příliš uspět,“ konstatovala.

„Myslím, že i ty krajské výsledky – a nechci je předbíhat – mohou v některých těch krajích ukázat, že hnutí ANO má personální nouzi, nenabízí dobré lidi,“ dodala během rozhovoru pro EuroZprávy.cz.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prodloužené ošetřovné má být 70 procent, schválila Sněmovna

21.10.2020 18:53 Aktualizováno Ošetřovné bude stát vyplácet zřejmě po celou dobu uzavření škol kvůli epidemii nového koronaviru…

Odklad EET zřejmě bude prodloužen do konce roku 2022

21.10.2020 18:42 Aktualizováno Odklad elektronické evidence tržeb zřejmě bude prodloužen o dva roky, tedy do konce roku 2022.…

Bude prodloužen nouzový stav? Vláda rozhodne 30. října

21.10.2020 17:12 Aktualizováno V pátek 30. října se vláda rozhodne, zda požádá Poslaneckou sněmovnu o možnost prodloužit nouzový…

Česko požádalo svět o pomoc s epidemií, přijede 28 lékařů z Národní gardy…

21.10.2020 17:08 Aktualizováno Příští týden dorazí do Česka pomoct s epidemií koronaviru tým 28 lékařů z Národní gardy v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama