David Rath má dnes nastoupit do vězení: Předtím si zašel k zubaři a vzkázal...

Bývalý středočeský hejtman David Rath musí do pondělního večera nastoupit do pražské věznice v Ruzyni. Má si odpykat sedmiletý trest za korupci při zadávání tendru na rekonstrukci zámku Buštěhrad na Kladensku.

David Rath
doporučujeme

Výzvu k nástupu obdržel bývalý středočeský hejtman David Rath ve středu ráno. Nástupu se vyhýbat nehodlá, musí ale předat praxi ve své hostivické ordinaci a splnit si i další povinnosti.

Rathovi byl uložený také peněžitý trest ve výši deseti milionů korun. Pokud by částku neuhradil, jeho pobyt ve vězení by se mohl prodloužit o 2,5 roků.

V pondělí ráno Ratha zastihl štáb TV Nova před jeho domem v Hostivici. Tvrdil, že se vrací od zubaře, pak se ještě zastaví v kanceláři a až poté nastoupí do vězení. Řekl také, že si cítí jako oběť a politický vězeň.

Policisté zadrželi Davida Ratha v květnu 2012 ve chvíli, kdy měl u sebe sedm milionů korun v hotovosti. Následovalo obvinění, vazba a hlavní líčení v obou kauzách. Případ se táhl přes sedm let.

V kauze bylo obžalováno dalších deset lidí. Také některé z nich uznal soud vinnými. Jednalo se o manžele Kottovi, kteří spolu s Rathem figurují i v takzvané druhé větvi korupční kauzy. V první kauze se řešily údajné úplatky při opravě hostivického gymnázia a zámku v Buštěhradu. V druhé kauze se mimo jiné řešili zakázky pro několik středočeských nemocnic.

Bývalý politik po vynesení rozsudku řekl, že sedmileté vězení považuje za nepřiměřeně tvrdé. Zvažuje, zda se bude i z vězení dostavovat na dosud pokračující soudní jednání v jeho případech.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Minář chce založit novou stranu, politologové varují: Opozice se roztříští…

28.09.2020 22:01 Aktualizováno Založení nové politické strany Mikulášem Minářem by oslabilo a roztříštilo opozici. Vyplývá to z…

Nouzový stav je potřeba, řekl Babiš. Vláda ho bude schvalovat ve středu

28.09.2020 21:32 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) předpokládá, že mimořádné jednání vlády bude ve středu schvalovat…

Milion chvilek nebude kandidovat ve volbách, řekl nový šéf Benjamin Roll

28.09.2020 18:03 Milion chvilek je bytostně občanská iniciativa rostoucí zdola a jako taková nikdy nebude kandidovat…

Ústavní činitelé proberou zahraniční politiku, Vystrčil se schůzky…

28.09.2020 09:09 Ústavní činitelé se v úterý sejdou nad českou zahraniční politikou. Na zámku v Lánech proberou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama