David Rath má dnes nastoupit do vězení: Předtím si zašel k zubaři a vzkázal...

Bývalý středočeský hejtman David Rath musí do pondělního večera nastoupit do pražské věznice v Ruzyni. Má si odpykat sedmiletý trest za korupci při zadávání tendru na rekonstrukci zámku Buštěhrad na Kladensku.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

David Rath
doporučujeme

Výzvu k nástupu obdržel bývalý středočeský hejtman David Rath ve středu ráno. Nástupu se vyhýbat nehodlá, musí ale předat praxi ve své hostivické ordinaci a splnit si i další povinnosti.

Rathovi byl uložený také peněžitý trest ve výši deseti milionů korun. Pokud by částku neuhradil, jeho pobyt ve vězení by se mohl prodloužit o 2,5 roků.

V pondělí ráno Ratha zastihl štáb TV Nova před jeho domem v Hostivici. Tvrdil, že se vrací od zubaře, pak se ještě zastaví v kanceláři a až poté nastoupí do vězení. Řekl také, že si cítí jako oběť a politický vězeň.

Policisté zadrželi Davida Ratha v květnu 2012 ve chvíli, kdy měl u sebe sedm milionů korun v hotovosti. Následovalo obvinění, vazba a hlavní líčení v obou kauzách. Případ se táhl přes sedm let.

V kauze bylo obžalováno dalších deset lidí. Také některé z nich uznal soud vinnými. Jednalo se o manžele Kottovi, kteří spolu s Rathem figurují i v takzvané druhé větvi korupční kauzy. V první kauze se řešily údajné úplatky při opravě hostivického gymnázia a zámku v Buštěhradu. V druhé kauze se mimo jiné řešili zakázky pro několik středočeských nemocnic.

Bývalý politik po vynesení rozsudku řekl, že sedmileté vězení považuje za nepřiměřeně tvrdé. Zvažuje, zda se bude i z vězení dostavovat na dosud pokračující soudní jednání v jeho případech.

Loading...
Vstupte do diskuze (13)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vazby zpřetrhány. Praha ukončila sesterskou smlouvu s Pekingem

17.10.2019 17:53 Pražští zastupitelé dnes definitivně ukončili platnost sesterské smlouvy s čínským Pekingem. Na…

Pražské zastupitelstvo se pohádalo kvůli záchodům

17.10.2019 17:50 Zástupci pražské koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) na dnešním…

Skandál u pražských Pirátů: Šéfka zastupitelů rezignovala, navezla se do…

17.10.2019 17:50 Aktualizováno Předsedkyně pražských zastupitelů za Piráty Michaela Krausová rezignovala na svou funkci.…

Zeman proti Praze. Poslal dopis čínskému prezidentovi, žádá o další…

17.10.2019 16:24 Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama