Razie vyšumí? Policie nikoho z krajské správy silnic nezadržela ani neobvinila

Policisté, kteří v úterý zasahovali u středočeských silničářů, nikoho nezadrželi ani neobvinili. ČTK to dnes řekl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Podle krajského radního pro dopravu Františka Petrtýla (ANO) si policisté vyžádali materiály, které jim úředníci poskytli.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Jaroslava Jermanová
doporučujeme

"Úkony trestního řízení již byly ukončeny. Nedošlo k zadržení ani obvinění žádné osoby," uvedl Ibehej. Policisté podle něj případ dál prověřují.

Silničáři v minulosti čelili kritice kvůli některým zakázkám. Proč se policie na organizaci zaměřila, není stále jasné. Ibehej dnes opět odkázal na krajské státní zastupitelství, které má vyhrazeno podávání informací. 

Ředitel krajské správy a údržby silnic Zdeněk Dvořák dnes potvrdil, že policie v úterý navštívila kanceláře silničářů v Praze a v Říčanech. Co bylo důvodem, ani další okolnosti také nechtěl sdělit. "Jsem vázán mlčenlivostí, byl jsem i podat vysvětlení," uvedl.

Radní Petrtýl potvrdil, že nikdo nebyl zadržen, nenazval by to prý ani policejním zásahem. "Bylo to standardní jednání. Policisté přišli a vyžádali si materiály, které dostali. Kraj jim dál poskytuje maximální součinnost," dodal.

Na údajné nehospodárné chování krajských silničářů dlouhodobě upozorňuje středočeský zastupitel za opoziční ODS Michael Pánek, podle nějž v této organizaci vznikají stamilionové škody. Kvůli podezřením v minulosti už Pánek podal trestní oznámení.

Petrtýl i hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) obvinění odmítají. Petrtýl tvrdí, že správa a údržba silnic je "nejvíce kontrolovanou organizací v širokém dalekém okolí". Kraj naopak v minulosti podal trestní oznámení na Pánka kvůli údajně neoprávněné kontrole v sídle silničářů.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže také nedávno potrestal krajské silničáře pokutou 300.000 korun kvůli rozdělení veřejné zakázky na obnovu vodorovného dopravního značení. Správa a údržba silnic s verdiktem nesouhlasí a připravuje podání správní žaloby, kterou se bude domáhat zrušení rozhodnutí.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šámal už mluvil se Zemanem o svém nástupci v čele Nejvyššího soudu

20.02.2020 17:14 Nový ústavní soudce Pavel Šámal mluvil s prezidentem Milošem Zemanem o svém nástupci ve funkci…

Cestu šéfa Senátu na Tchaj-wan budou v březnu řešit nejvyšší ústavní…

20.02.2020 17:13 Cesta předsedy Senátu na Tchaj-wan bude jedním z bodů schůzky nejvyšších ústavních činitelů na…

Ministerstvo zahraničí řešilo s čínským velvyslancem dopis kvůli Tchaj-wanu

20.02.2020 17:07 Náměstek ministra zahraničí se ve středu setkal s čínským velvyslancem. Dal mu najevo, že dopis…

Zeman jmenoval Šámala, Ústavní soud je znovu kompletní

20.02.2020 17:05 Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě jmenoval dosavadního předsedu Nejvyššího soudu (NS)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama