Rektor Masarykovy univerzity přijme 28. října pozvání na Hrad

Rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš se 28. října zúčastní slavnostního udílení státních vyznamenání na Pražském hradě. Dnes obdržel pozvánku z Hradu a rozhodl se pozvání přijmout. Rektorka Mendelovy univerzity a předsedkyně odborné komise pro důchodovou reformu Danuše Nerudová také dostala pozvánku, účast zvažuje.

Přidejte svůj názor 116 komentářů

Miloš Zeman, prezident ČR
doporučujeme

Bývalý rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek na slavnostním ceremoniálu u příležitosti státního svátku v minulých letech chyběl. Hrad jej po neshodách s prezidentem Milošem Zemanem přestal zvát. Bek letos ve funkci skončil, jeho nástupcem je neurolog Bareš.

"Slavnostního ceremoniálu na Pražském hradě se Martin Bareš jako rektor Masarykovy univerzity, která nese jméno prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka a je bytostně spjata se vznikem samostatného Československa i tímto svátkem, zúčastní," uvedla mluvčí školy Tereza Fojtová.

Bareš už dříve ČTK řekl, že se chce stejně jako Bek vyjadřovat ke společenským otázkám. Neplánuje ale vstupovat do stranické politiky. "Politické věci je nutné komentovat z pozice rektora, pokud se týkají financování, směřování společnosti v oblasti vzdělanosti, upozornění na problémy, které ohrožují demokracii," řekl.

Nerudová dostala pozvánku na předávání státních vyznamenání. "Pozvání na navazující recepci neobdržela. Svoji účast zvažuje," uvedl mluvčí školy Filip Vrána.

Mezi pozvanými je také rektor Janáčkovy akademie múzických umění Petr Oslzlý. Ke své případné účasti se nevyjádřil. Pozvánka dnes dorazila i na Vysoké učení technické v Brně. Rektor Petr Štěpánek je ale na služební cestě, mluvčí Radana Koudelová tak zatím nemá informaci, zda na Hrad dorazí.

"V tuto chvíli mohu jen potvrdit, že pan rektor Štěpánek se spolu s dalšími rektory zúčastní položení kytice u pomníku T. G. Masaryka v pondělí 28. října v Praze," uvedla Koudelová.

Hrad pozval také rektora Univerzity obrany Bohuslava Přikryla. Vzhledem k tomu, že je v pracovní neschopnosti, pojede místo něj na Hrad jeho zástupce Alois Matýzka.

Loading...
Vstupte do diskuze (116)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podle Válkové mají za obsah internetu odpovídat provozovatelé

18.11.2019 18:37 Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková (ANO) míní, že je zapotřebí legislativně…

Vláda nezavede úhradu lékařům za vystavení e-neschopenky

18.11.2019 17:54 Vláda neplánuje zavést úhradu pro lékaře za vystavení e-neschopenky. Po dnešním zasedání kabinetu…

Růst minimální mzdy? Nastal nečekaný problém, musí zakročit vláda

18.11.2019 17:49 Aktualizováno Tripartita se dnes neshodla na zvýšení minimální mzdy pro příští rok. O růstu proto rozhodne vláda.…

Žádná ideologie, ale selský rozum. V4 chce v EU víc prosazovat své názory

18.11.2019 17:28 Země visegrádské skupiny (V4), tedy Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko, musí společně bojovat o to…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama