Restaurací je moc, ať zkrachují, vzkázal šéf odborů. Je mimo realitu, reagují politici

Předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek tvrdí, že není třeba, aby v Česku bylo až 40 tisíc restaurací a hospod. Prohlásil, že klidně mohou zkrachovat, čímž pobouřil politiky i veřejnost.

Bohumír Dufek, šéf Asociace samostatných odborů (ASO)

"Nechápu, proč bychom měli mít 40 tisíc hospod, když jsou to ve většině případů jen putyky, kde se nalévá alkohol. Jinak já jim to přeji, ale myslím si, že to není rozumné," řekl Dufek pro CNN Prima news.

Podle něj se možná budeme divit, a až skončí tato fáze uzavřené společnosti a zjistíme, že restaurací potřebujeme jen polovinu. "Naštěstí stále běží a funguje průmysl. Služby neřeším. Hospody a kadeřníci jsou profese, kde se nejlépe z problému zmátoří," dodal.

Na otázku, že mnoho z nich může zkrachovat, odvětil: "Tak ať zkrachují. Je to prostě očistný proces, který funguje. Však krachují firmy, i když je vše v pohodě. Zatím ale nikdo nezkrachoval, vždyť je vláda štědře ocenila."

Svými slovy ale vyvolal vášně v řadách veřejnosti. Lidé na sociálních sítích se bouří proti jeho slovům, a přidávají se i někteří politici. Například předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová uvedla, že Dufek je mimo realitu.

"Služby se z největší míry podílejí na našem HDP a pro ekonomiku země jsou naprosto klíčové. Proto jsme přišli s návrhy, které by pomohly jejich záchraně. Pan Dufek je mimo realitu," zareagovala na twitteru.

"'Máme tu příliš mnoho odborových předáků. Odboráři by jich měli platit méně a ten zbytek poslat když už ne do práce, alespoň na úřad práce.' Tyto věty jsou nadsázkou. Nemám do toho odborům co mluvit. Ale ať ti předáci také drží ústa o osudech živnostníků," reagoval Miroslav Kalousek.

Předseda spolku Centrum nezávislosti České republiky František Matějka rovněž vyjádřil své nespokojení nad slovy šéfa odborářů. "Já zase nechápu, proč máme tolik odborářů. Podle mě nepotřebujeme žádného. Vypnul bych všechny," uvedl.

"Takové pohrdání poctivě pracujícími lidmi je naprosto nepřijatelné. Odmítám, aby tady někdo navracel staré komunistické pořádky a rozděloval lidem umístěnky k pásu, protože se mu nelíbí, že si lidé chtějí vybrat vlastní cestu," uvedl v reakci Prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza.

Pospíšil dál povede pražskou buňku TOP 09

19.06.2021 18:02 Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil dnes obhájil vedení pražské organizace…

Kulhánek se sešel se Zemanem, jednali o prioritách diplomacie

19.06.2021 15:56 Česko usiluje o uspořádání dvou summitů během předsednictví EU, které zemi čeká v druhé polovině…

ČSSD má volební program, kandidátky schválí až v červenci

18.06.2021 18:48 Říjnové sněmovní volby budou v očích ČSSD zápasem o to, kdo zaplatí náklady epidemie covidu-19.…

Nejvýznamnějším uskupením s xenofobními prvky je podle ministerstva nadále…

18.06.2021 16:22 Nejvýznamnějším uskupením s dominujícími "xenofobními a vyhroceně nacionalistickými prvky" zůstalo…

Sněmovna schválila klouzavý mandát pro ministry z řad poslanců

18.06.2021 13:44 Členové vlády by do budoucna mohli dobrovolně předat poslanecký mandát náhradníkům, dokud by měli…

Právo bránit sebe i jiné se zbraní bude v Česku ústavně zakotveno

18.06.2021 12:45 Aktualizováno Právo bránit sebe i jiné se zbraní za zákonných podmínek bude ústavně zakotveno. Sněmovna dnes beze…

Čím víc komunistů bude kandidovat na prezidenta, tím spíš do volby půjdu.…

17.06.2021 21:59 Aktualizováno ROZHOVOR – Zatím odmítá definitivně potvrdit, zda bude kandidovat na prezidenta České republiky.…

Babiš členství Česka v EU nezpochybňuje. Hovoří ale o eurokratech

17.06.2021 12:57 Aktualizováno Česká republika je pevně začleněna do Evropské unie a otázka jejího členství v ní by neměla být…

Volby by dle průzkumu vyhráli Piráti a Starostové. Koalice Spolu dotáhla…

16.06.2021 20:35 Aktualizováno Volby do Poslanecké sněmovny by na začátku června vyhrála opoziční koalice Pirátů a STAN, která…

Poslanci se za týden sejdou ke zvýšení důchodů o 300 korun

16.06.2021 17:07 K vládnímu návrhu na dodatečné zvýšení starobních, invalidních, pozůstalostních o dalších důchodů o…

Související:

Právě se děje