Schillerová odloží kontroly elektronické evidence tržeb

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) odloží do 1. srpna kontroly elektronické evidence tržeb (EET) těm, jichž se má povinnost začít týkat od května. Uvedl to dnes premiér Andrej Babiš (ANO) po jednání s předsedy politických stran a vedením Sněmovny.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Alena Schillerová
doporučujeme

"Tři měsíce se nebude nic dít, nebudou žádné kontroly, takže do 1. srpna jako by EET ani neexistovalo," řekl Babiš novinářům. Jednání vedl s opozicí Babiš videokonferencí, počítá, že tak bude činit jednou za týden.

Na dnešní schůzce s Babišem ODS navrhovala odklad platby záloh na daně, odklad platby zdravotního a sociálního pojištění, zkrácení lhůty pro vrácení přeplatků DPH státem nebo odklad zavedení závěrečných vln EET. ODS také žádá, aby stát převzal od firem vyplácení nemocenské lidem, kteří se dostali do karantény. Podobně jako lidovci navrhovala ODS taky změny v ošetřovném. Odklad EET navrhovala i TOP 09. To však již dřív odmítla ministryně Schillerová, ze zákona to není možné, uvedla.

Květnové rozšíření EET se bude týkat například řemeslníků, advokátů, účetních, lékařů a taxikářů. Podle ministerstva by se to mělo vztahovat zhruba na 300.000 podnikatelů. Evidence začala platit 1. prosince 2016 pro restaurace a ubytovací zařízení. Od března 2017 je povinná pro podnikatele ve velkoobchodu a maloobchodu. Počátkem února bylo podle dostupných informací do EET zapojeno 192.000 podnikatelů, kteří dosud evidovali zhruba 13 miliard účtenek.

Ministerstvo financí před epidemií uvedlo, že EET by měla letos do veřejných financí přinést 15,2 miliardy korun, z toho 2,4 miliardy korun souvisí s květnovým rozšířením EET na obory, které jí dosud nepodléhaly. Za roky 2017 až 2019 vyčíslilo ministerstvo financí přínos EET zhruba na 33 miliard korun.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jermanová: Záchranářka Brožová je obětí dění v zákulisí a součástí…

01.06.2020 10:55 Záchranářka Veronika Brožová je podle středočeské hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) obětí…

Vnitro eviduje 22 požadavků na odškodnění za omezení, stovky podnikatelů…

01.06.2020 09:35 Ministerstvo vnitra eviduje za březen a duben 22 žádostí lidí a firem o odškodnění za vládní…

Stát má na vysokorychlostní internet 14 miliard. Neposkytl podle NKÚ ani…

01.06.2020 09:12 Pokrytí domácností vysokorychlostním internetem se v uplynulých zhruba pěti letech podle zjištění…

V Česku dnes končí lhůta pro zaplacení daně z nemovitých věcí

01.06.2020 08:08 Dnes končí lhůta pro zaplacení daně z nemovitých věcí. Vyplývá to z informací Generálního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy