Schillerová to schytala kvůli Moravcovi: To je demagogie. Vláda si zahrává s naší budoucností

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) byla v neděli jedním z hostů v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Za svoje vystoupení to ale pořádně schytala. Senátor Tomáš Goláň z klubu Senátor 21 jí vyčetl některé její nepřesnosti.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Alena Schillerová
doporučujeme

Alena Schillerová v nedělní diskuzi mluvila mimo jiné o návrhu koaliční ČSSD na zavedení bankovní daně. Sociální demokraté jej jako poslanecký návrh chtějí předložit i navzdory nesouhlasu hnutí Ano. Šéfka státní kasy nicméně varovala, že ČSSD by tím koaliční smlouvu.

Jenže něco, co v pořadu uvedla, znepokojilo senátora Tomáše Goláně. „ Z dnešní debaty v OVM bych chtěl vypíchnout jednu důležitou zavádějící informaci Aleny Schillerové. Neustále opakovala, že veřejné finance jsou dlouhodobě přebytkové. Tím je myšleno, že do celkových veřejných financí se zahrnují i výsledky rozpočtů municipalit (obcí, krajů),“ vysvětluje na facebooku.

Spolu se Schillerovou se diskuze zúčastnil i bývalý guvernér České národní banky Zdeněk Tůma. „K tomu položil Zdeněk Tůma Aleně Schillerové jasnou otázku: To budete ty přebytky v obcích a krajích čerpat do státního rozpočtu? Odpověď zněla ne‼️ Takže oddělme státní rozpočet od rozpočtů krajských a obecních, protože státní rozpočet je samostatnou kapitolou, která nečerpá přebytky z ostatních rozpočtů. Spojování těchto dvou věcí dohromady je velmi nebezpečnou demagogií!“ varuje senátor.

„Tady by si měl každý občan této země uvědomit, že si zde současná vláda velmi nebezpečně zahrává s naší budoucností. Rozpočty by měly být připraveny na budoucí propad ekonomiky a ne být v deficitu i v době, kdy máme pořád hospodářský růst, i když jeho predikce na příští rok je už jen 2,2 %. Jednoduše řečeno, když se daří, máme šetřit i na horší časy,“ varuje Tomáš Goláň.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předsednictví v EU: Kolik Česko zaplatí? Petříček cupuje návrh Babiše

14.10.2019 13:23 Kvůli českému předsednictví v Evropské unii ve druhé polovině roku 2022 by měly české úřady…

Petříček vyzval Turecko k zastavení úderů v Sýrii, velvyslanec byl na…

14.10.2019 12:45 Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) dnes zopakoval tureckému velvyslanci, že prioritou Evropské…

Páleník stáhl žalobu na NBÚ kvůli odebrání prověrky, soud měl začít dnes

14.10.2019 12:27 Bývalý zpravodajec Ondrej Páleník vzal zpět svou žalobu na Národní bezpečnostní úřad (NBÚ), ve…

Triumf polské vládní strany? Nejvíc jásá Okamura, Rakušan mluví o…

14.10.2019 12:08 Vítězství národně-konzervativní strany Právo a spravedlnost (PiS) v polských parlamentních volbách…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama