Schillerová to schytala kvůli Moravcovi: To je demagogie. Vláda si zahrává s naší budoucností

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) byla v neděli jedním z hostů v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Za svoje vystoupení to ale pořádně schytala. Senátor Tomáš Goláň z klubu Senátor 21 jí vyčetl některé její nepřesnosti.

Alena Schillerová
doporučujeme

Alena Schillerová v nedělní diskuzi mluvila mimo jiné o návrhu koaliční ČSSD na zavedení bankovní daně. Sociální demokraté jej jako poslanecký návrh chtějí předložit i navzdory nesouhlasu hnutí Ano. Šéfka státní kasy nicméně varovala, že ČSSD by tím koaliční smlouvu.

Jenže něco, co v pořadu uvedla, znepokojilo senátora Tomáše Goláně. „ Z dnešní debaty v OVM bych chtěl vypíchnout jednu důležitou zavádějící informaci Aleny Schillerové. Neustále opakovala, že veřejné finance jsou dlouhodobě přebytkové. Tím je myšleno, že do celkových veřejných financí se zahrnují i výsledky rozpočtů municipalit (obcí, krajů),“ vysvětluje na facebooku.

Spolu se Schillerovou se diskuze zúčastnil i bývalý guvernér České národní banky Zdeněk Tůma. „K tomu položil Zdeněk Tůma Aleně Schillerové jasnou otázku: To budete ty přebytky v obcích a krajích čerpat do státního rozpočtu? Odpověď zněla ne‼️ Takže oddělme státní rozpočet od rozpočtů krajských a obecních, protože státní rozpočet je samostatnou kapitolou, která nečerpá přebytky z ostatních rozpočtů. Spojování těchto dvou věcí dohromady je velmi nebezpečnou demagogií!“ varuje senátor.

„Tady by si měl každý občan této země uvědomit, že si zde současná vláda velmi nebezpečně zahrává s naší budoucností. Rozpočty by měly být připraveny na budoucí propad ekonomiky a ne být v deficitu i v době, kdy máme pořád hospodářský růst, i když jeho predikce na příští rok je už jen 2,2 %. Jednoduše řečeno, když se daří, máme šetřit i na horší časy,“ varuje Tomáš Goláň.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babišovu nekompetentnost odskáčeme všichni, Schillerová mate lidi a…

01.10.2020 22:02 Aktualizováno ROZHOVOR – Jeho zloba míří na premiéra. Předseda lidovců a kandidát na hejtmana v Olomouckém kraji…

TI: Strany daly zatím do krajské kampaně na 200 milionů korun

01.10.2020 19:17 Strany, hnutí a jejich koalice vložily podle organizace Transparency International do kampaně ke…

Kauza dolu Turów: ČR a Polsko budou o problému jednat, zároveň poběží…

01.10.2020 17:16 Česko a Polsko mají zájem dál přímo jednat o řešení situace kolem polského dolu Turów, přestože…

Petříček a Rau chtějí podporu Bělorusů jako prioritu EU

01.10.2020 16:57 Podpora občanské společnosti v Bělorusku by měla být jednou z priorit zahraniční politiky Evropské…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama