Schůzi Sněmovny bude možné sledovat opět z galerie pro veřejnost

Schůzi Sněmovny, jež začíná v úterý odpoledne, budou moci lidé sledovat opět z galerie pro veřejnost. Prostor v jednacím sále se otevírá zhruba po třech měsících, byť omezeně s nižší kapacitou. V dolní komoře se podle informací tiskového odboru nadále nekonají komentované prohlídky ani semináře a vernisáže výstav.

Poslanecká sněmovna
doporučujeme

Lidé na galerii budou muset dodržovat mezi sebou dvoumetrové rozestupy a také další vládní opatření k omezení šíření nového koronaviru. Povinná tedy bude nasazená rouška, jako je tomu i v dalších budovách nebo v prostředcích hromadné dopravy.

Prostor pro veřejnost v jednacím sále se uzavřel kvůli epidemii koronaviru 3. března. Zájemci, kteří chtěli schůze sledovat, byli odkázáni na internetové přenosy.

Už dřív Sněmovna znovu otevřela své informační centrum. Funguje také parlamentní knihovna a sněmovní archiv pro externí uživatele a badatele.

Sněmovna už nebude jednat v polovičním počtu poslanců, jako tomu bylo až na výjimky v uplynulých dvou měsících. V plném počtu se členové dolní komory scházeli jen k zákonům, které vrátil Senát. K případnému přehlasování stanovisek horní komory jsou totiž potřebné hlasy nadpoloviční většiny všech poslanců.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš vystoupí s projevem v televizi. Chci říct něco důležitého, avizoval

20.09.2020 22:58 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) v pondělí ve 20:00 vystoupí s televizním projevem. Řekl to dnes ve svém…

Nouzový stav není v nejbližších dnech na stole, řekl Hamáček. Vojtěch ho…

20.09.2020 21:04 Aktualizováno Vyhlášení nouzového stavu "není v nejbližších dnech na stole". Novinářům to dnes na Dnech NATO v…

Vedení Prahy chce zastoupení v Ústředním krizovém štábu

20.09.2020 20:30 Vedení hlavního města chce mít zástupce v Ústředním krizovém štábu. Důvodem je to, že v hlavním…

Jaké téma odlehčí vypjatá jednání? Tour a cyklistika jsou ideální, říká…

20.09.2020 17:30 ROZHOVOR - Sáhl po mobilu a okamžitě na něm vyťukal blahopřejnou zprávu svému slovinskému protějšku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama