Schválí sněmovna i další výroční zprávu ČT? Výbor prozradil stanovisko

Sněmovní volební výbor doporučil plénu schválit výroční zprávy České televize (ČT) o její činnosti a o hospodaření za loňský rok. Debata o zprávách trvala zhruba čtyři hodiny, přičemž více času poslancům zabrala informace o ekonomice. Kritika zazněla prakticky jen od poslance SPD Lubomíra Španěla.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Česká televize
doporučujeme

Zprávu o činnosti výbor podpořil hlasy 11 poslanců, proti hlasovali dva členové za SPD. Poslankyně KSČM Miroslava Vostrá se hlasování zdržela. Poslanci vznesli na přítomné radní veřejnoprávní televize a zástupce jejího vedení jen několik dotazů.

Španělovy výtky se týkaly vyváženosti a nestrannosti informování České televize o sněmovním schvalování výročních zpráv tohoto média za roky 2016 a 2017. Předseda rady Jan Bednář označil referování televize o jejich projednávání za objektivní.

U informace o hospodaření České televize za loňský rok trvala půlhodinu jen takzvaná zpravodajská zpráva Patrika Nachera (ANO). Zástupci televize pak odpovídali na dvě desítky jeho dotazů a otázky dalších poslanců, které se týkaly ekonomiky ČT.

Výbor už nakonec nehlasoval o Nacherově návrhu, aby byla debata přerušena do doby, než televize dodá poslancům podrobnější informace. Členové výboru se o jeden hlas přiklonili k návrhu Petra Dolínka (ČSSD), aby plénu doporučili plénu hospodářskou zprávu schválit. Proti Dolínkově požadavku hlasovali poslanci SPD, zástupci hnutí ANO se hlasování zdrželi.

Starší výroční zprávy ČT Sněmovna schválila po odkladech navzdory kritice části zákonodárců teprve minulý týden. Projednávání zpráv České televize je sledované zejména kvůli tomu, že jejich dvojí neschválení by mohlo vést k odvolání televizní rady. Rada mimo jiné volí a odvolává generálního ředitele.

Loading...
Vstupte do diskuze (18)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda kašle na klimatickou krizi? Jednání studentů s Babišem bylo vyhrocené

06.12.2019 17:41 Za neproduktivní označili zástupci celosvětového studentského ekologického hnutí Fridays for Future…

Klaus si podal Českou televizi. Takhle prý přepisuje historii

06.12.2019 17:41 Aktualizováno Exprezident Václav Klaus se zaměřil na pořad Focus,který vysílá Česká televize. Tvrdí, že jeho…

Prezident Zeman si přes Vánoce bere dovolenou, na leden plánuje ples

06.12.2019 16:04 Prezident Miloš Zeman si přes Vánoce vybere dovolenou, stráví ji na zámku v Lánech. Dovolenou bude…

Petříček jednal s francouzským protějškem. Děkoval za podporu disentu před…

06.12.2019 15:27 Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) dnes poděkoval svému francouzskému protějšku Jeanu-Yvesu Le…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama