Šéf ÚOHS Rafaj je připraven přijít na příští schůzi Senátu

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj přijde za senátory na příští schůzi Senátu, pokud bude pozván. Ve čtvrtek se jednání Senátu o výroční zprávě úřadu neúčastnil. Zastoupil ho místopředseda úřadu Petr Solský a senátoři za to Rafaje kritizovali.

Petr Rafaj
doporučujeme

Rafaj argumentuje tím, že už v předchozích letech zprávu na plénu představoval některý z místopředsedů, zatímco on osobně ji prezentoval v senátních výborech. Rafajovo vyjádření poskytl ČTK mluvčí ÚOHS Martin Švanda.

"Již v předchozích letech jsme výroční zprávu v Senátu prezentovali tím způsobem, že já jsem osobně zprávu představoval v senátních výborech, což letos proběhlo v minulém měsíci, a na plénu poté vystupoval některý z místopředsedů. Stejně jsme postupovali i letos. Pokud budu na příští schůzi Senátu pozván, tak se samozřejmě dostavím," uvedl Rafaj.

Senátoři měli na čtvrteční schůzi Senátu probírat výroční zprávu ÚOHS za loňský rok. Na Rafaje měli připravené dotazy týkající se jeho aktivit v čele úřadu, ale protože se nezúčastnil, projednávání odročili na příští schůzi. Na jeho adresu od některých z nich zazněla kritická slova. Například Michael Canov (STAN) označil Rafajovu nepřítomnost za neúctu k Senátu.

Předseda antimonopolního úřadu je v poslední době kritizován například kvůli tomu, jak ÚOHS postupoval v případě tendru na nový mýtný systém. Loni v březnu kvůli tomu zasahovala na úřadu policie. Premiér Andrej Babiš (ANO) s vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD) už dříve oznámili, že chtějí prezidentovi Miloši Zemanovi navrhnout odvolání Rafaje z funkce. K Rafajovu odvolání vyzvaly neziskové organizace a také Ústecký kraj a chce se k tomu připojit i Liberecký kraj.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další skandál kolem rozesílání roušek. Jak pošta získala osobní údaje…

24.09.2020 17:20 Rozesílání ochranných prostředků seniorům prostřednictvím České pošty prověřuje Úřad pro ochranu…

Covid: Česko zařazeno mezi sedm nejrizikovějších zemí v Evropě

24.09.2020 16:58 Vývoj epidemie covidu-19 v sedmi evropských zemích, mezi nimiž je Česká republika, vyvolává velké…

Rouškovné 5000 Kč podpořil sněmovní výbor beze změn, návrh lidovců zamítnut

24.09.2020 16:54 Sněmovní sociální výbor dnes podpořil vládní návrh na poskytnutí příspěvku 5000 korun všem…

MPSV má mít na výdaje 702 miliard. Zvýšení přídavků na děti zůstává nejisté

24.09.2020 16:17 Ministerstvo práce má mít příští rok výdaje zatím kolem 702 miliard korun. Proti původnímu návrhu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama