Šéf ÚOHS Rafaj je připraven přijít na příští schůzi Senátu

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj přijde za senátory na příští schůzi Senátu, pokud bude pozván. Ve čtvrtek se jednání Senátu o výroční zprávě úřadu neúčastnil. Zastoupil ho místopředseda úřadu Petr Solský a senátoři za to Rafaje kritizovali.

Petr Rafaj
doporučujeme

Rafaj argumentuje tím, že už v předchozích letech zprávu na plénu představoval některý z místopředsedů, zatímco on osobně ji prezentoval v senátních výborech. Rafajovo vyjádření poskytl ČTK mluvčí ÚOHS Martin Švanda.

"Již v předchozích letech jsme výroční zprávu v Senátu prezentovali tím způsobem, že já jsem osobně zprávu představoval v senátních výborech, což letos proběhlo v minulém měsíci, a na plénu poté vystupoval některý z místopředsedů. Stejně jsme postupovali i letos. Pokud budu na příští schůzi Senátu pozván, tak se samozřejmě dostavím," uvedl Rafaj.

Senátoři měli na čtvrteční schůzi Senátu probírat výroční zprávu ÚOHS za loňský rok. Na Rafaje měli připravené dotazy týkající se jeho aktivit v čele úřadu, ale protože se nezúčastnil, projednávání odročili na příští schůzi. Na jeho adresu od některých z nich zazněla kritická slova. Například Michael Canov (STAN) označil Rafajovu nepřítomnost za neúctu k Senátu.

Předseda antimonopolního úřadu je v poslední době kritizován například kvůli tomu, jak ÚOHS postupoval v případě tendru na nový mýtný systém. Loni v březnu kvůli tomu zasahovala na úřadu policie. Premiér Andrej Babiš (ANO) s vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD) už dříve oznámili, že chtějí prezidentovi Miloši Zemanovi navrhnout odvolání Rafaje z funkce. K Rafajovu odvolání vyzvaly neziskové organizace a také Ústecký kraj a chce se k tomu připojit i Liberecký kraj.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

KOMENTÁŘ: Dzurilla je zralý na výpověď, Babiš mu navrhuje metál. Je to k…

17.01.2021 22:04 Aktualizováno KOMENTÁŘ – Pozbyl naprosté sebereflexe a ztratil i poslední zbytky své autority. Premiér Andrej…

Schodek rozpočtu letos podle Zamrazilové stoupne nad 400 miliard

17.01.2021 14:23 Schodek státního rozpočtu letos vzroste podle předsedkyně Národní rozpočtové rady Evy Zamrazilové…

Česko zaostává v akumulaci energie, pomoci může Sněmovna

17.01.2021 09:39 Česko zaostává v rozvoji využití bateriových systémů i dalších forem akumulace v elektrizační…

Babiš označil nového předsedu CDU Lascheta za zkušeného politika

16.01.2021 21:26 Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) si podle premiéra a šéfa ANO Andreje Babiše…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama