Senát je kompletní, Pešatová a Zitterbart složili slib

Senátoři Helena Pešatová a Karel Zitterbart z klubu Starostů dnes složili ústavou předepsaný slib. Horní komora tak má znovu plný počet 81 plnoprávných členů. Většina senátorů, kteří byli zvoleni v říjnu, slib složili už před týdnem na ustavující schůzi, z níž se Pešatová a Zitterbart omluvili.

senát
doporučujeme

Starostka Frýdlantu nad Ostravicí na Frýdecko-Místecku Pešatová bude působit ve výboru pro veřejnou správu, onkolog a nový vyškovský senátor Karel Zitterbart ve výboru pro zdravotnictví.

Senátoři slíbili věrnost České republice, dodržování její ústavy a zákonů a také to, že svůj mandát budou "vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí".

Horní komora na návrh Starostů do programu zařadila projednání situace v Radě České televize, která podle senátní mediální komise odvolala svou dozorčí komisi způsobem, který nebyl v souladu se zákonem o České televizi. Senátoři se obávají toho, že postup rady v současném složení ohrožuje nezávislost veřejnoprávního média pro nekompetentnost řady svých členů.

"Bez nezávislosti médií těžko můžeme se pohybovat v rovině demokracie. Paní svoboda a slečna demokracie jsou zvyklé na okopávání kotníků, ale v poslední době to začíná bolet," uvedl místopředseda Senátu Jiří Růžička z klubu Starostů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš k epidemii covid: Situace stále není dobrá, rozvolňovat se musí s…

26.11.2020 15:33 Aktualizováno Statistiky epidemie covidu-19 se podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nezlepšují tak, jak si vláda…

Babiš: Hamáček slíbil, že ČSSD rozpočet ve Sněmovně podpoří

26.11.2020 14:39 Předseda koaliční ČSSD Jan Hamáček slíbil, že sociální demokraté návrh státního rozpočtu na příští…

Opozice neprosadila odklad schvalování zákona ohledně Dukovan

26.11.2020 14:37 Aktualizováno Opozice ve Sněmovně neprosadila odklad projednávání zákona, který se týká výkupu elektřiny z…

Jednání koaliční rady se dnes ruší, Babiš chce hovořit s Hamáčkem mezi…

26.11.2020 14:12 Jednání koaliční rady, která měla probírat navýšení přídavků na děti, změny daní a rozpočet, se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama