Senát je kompletní, Pešatová a Zitterbart složili slib

Senátoři Helena Pešatová a Karel Zitterbart z klubu Starostů dnes složili ústavou předepsaný slib. Horní komora tak má znovu plný počet 81 plnoprávných členů. Většina senátorů, kteří byli zvoleni v říjnu, slib složili už před týdnem na ustavující schůzi, z níž se Pešatová a Zitterbart omluvili.

senát
doporučujeme

Starostka Frýdlantu nad Ostravicí na Frýdecko-Místecku Pešatová bude působit ve výboru pro veřejnou správu, onkolog a nový vyškovský senátor Karel Zitterbart ve výboru pro zdravotnictví.

Senátoři slíbili věrnost České republice, dodržování její ústavy a zákonů a také to, že svůj mandát budou "vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí".

Horní komora na návrh Starostů do programu zařadila projednání situace v Radě České televize, která podle senátní mediální komise odvolala svou dozorčí komisi způsobem, který nebyl v souladu se zákonem o České televizi. Senátoři se obávají toho, že postup rady v současném složení ohrožuje nezávislost veřejnoprávního média pro nekompetentnost řady svých členů.

"Bez nezávislosti médií těžko můžeme se pohybovat v rovině demokracie. Paní svoboda a slečna demokracie jsou zvyklé na okopávání kotníků, ale v poslední době to začíná bolet," uvedl místopředseda Senátu Jiří Růžička z klubu Starostů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Volby by dle průzkumu vyhráli Piráti a Starostové. Koalice Spolu dotáhla…

16.06.2021 20:35 Aktualizováno Volby do Poslanecké sněmovny by na začátku června vyhrála opoziční koalice Pirátů a STAN, která…

Poslanci se za týden sejdou ke zvýšení důchodů o 300 korun

16.06.2021 17:07 K vládnímu návrhu na dodatečné zvýšení starobních, invalidních, pozůstalostních o dalších důchodů o…

Už neplatné opatření o ochraně dýchacích cest bylo podle NSS nezákonné

16.06.2021 16:28 Opatření o povinné ochraně dýchacích cest, které platilo na začátku května, bylo kvůli…

Sněmovna vyloučila ruské a čínské firmy z dostavby elektrárny Dukovany

16.06.2021 13:00 Aktualizováno Stát pro stavbu nového bloku elektrárny Dukovany nebude moci využít nabídky firem z Ruska nebo z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama