Senát se středy uzavře pro veřejnost i média

Senát od středy kvůli nárůstu počtu případů koronaviru v Česku uzavře své sídlo pro veřejnost i média. Výjimku budou mít zástupci médií a pozvaní hosté pro schůze Senátu, veřejná slyšení v příštím týdnu a předávání pamětních medailí horní komory. Rozhodl o tom senátní krizový štáb. ČTK to dnes oznámila tisková tajemnice horní komory Sue Nguyen.

Senát ČR, ilustrační foto
doporučujeme

Uzavřena je pro veřejnost i Valdštejnská zahrada, zrušeny jsou prohlídky sídla Senátu a plánované akce pro veřejnost, oznámila tisková tajemnice. Z jednání senátních výborů budou k dispozici audiozáznamy, dodala Nguyen.

Nejbližší schůze horní komory je zatím plánována až na říjen po senátních volbách. Veřejná slyšení se v září budou konat dvě. První z nich bude 23. září věnováno kontrolním postupům finanční správy.

O dva dny později bude veřejné slyšení o odolnosti veřejných institucí vůči zahraničním vlivům. Předávání stříbrných pamětních medailí Senátu se koná tradičně při příležitosti Dne české státnosti, tedy svatováclavského svátku, který připadá na 28. září.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vystrčil žádal o koordinaci ústavních činitelů k Bělorusku

18.09.2020 20:26 Kancléř prezidenta Vratislav Mynář obvinil předsedu Senátu Miloše Vystrčila (ODS), že v době…

Babiš se podle opozice pro svolání krizového štábu rozhodl pozdě

18.09.2020 20:01 Aktualizováno Opoziční strany kritizují fakt, že se premiér Andrej Babiš (ANO) až po týdnech výzev rozhodl…

Petříček: Partneři z EU mají podporu ČR ve sporu s Tureckem

18.09.2020 19:43 Česko vyjadřuje podporu partnerům z Evropské unie ve sporu Řecka a Turecka o průzkum možných…

Babiš nevyloučil opětovný nouzový stav

18.09.2020 19:42 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) nevyloučil možnost, že by v Česku mohl být kvůli koronaviru znovu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama