Senátor ODS Karpíšek je nakažen koronavirem, léčí se doma

Senátor ODS Pavel Karpíšek se nakazil koronavirem, je v domácí ošetřování. Tisková tajemnice horní komory Sue Nguyen řekla ČTK, že Karpíšek je zatím jediným senátorem, u kterého byla nákaza potvrzena. Preventivní karanténu mají do 2. dubna všichni, kteří s Karpíškem přišli do kontaktu. Plánované jednání horní komory v příštím týdnu tak ohroženo není, řekl místopředseda Senátu Jiří Růžička (za TOP 09 a STAN).

Přidejte svůj názor 10 komentářů

senát
doporučujeme

Mezi poslanci ani zaměstnanci Sněmovny se nákaza podle dnešních informací z dolní komory neobjevila.

"Před malou chvilkou jsem získal výsledek testu na nákazu COVID 19 a je bohužel pozitivní. Léčit se budu v domácí izolaci. Už jsem také hygienikům označil všechny lidi, s kterými jsem se v kritické době setkal, a ti jsou nyní kontaktováni. Děkuji za výborný a profesionální přístup všech lékařů a hygieniků, s nimiž jsem záležitost mé nákazy řešil a řeším," sdělil Karpíšek na facebooku.

V karanténě jsou podle Růžičky hlavně členové senátorského klubu ODS. "Ta jim skončí 2. dubna. Pokud by se prokázalo, že je někdo z nich nakažený, následovala by další karanténní opatření," uvedl pro TV Prima Růžička.

Karpíšek se podle výsledků hlasování účastnil řádné, byť zkrácené schůze horní komory ve středu 18. března. Senátoři se už tehdy sešli z preventivních důvodů v omezeném počtu. Na mimořádné schůzi Senátu k první várce vládních protikrizových zákonů o týden později přítomen nebyl, byl omluven.

Rokycanský senátor a starosta Vejprnic na Plzeňsku Karpíšek je členem senátního výboru pro sociální politiku a zdravotnictví. Předsedá podvýboru pro sport a je místopředsedou komise pro rozvoj venkova. Do Senátu byl padesátiletý Karpíšek zvolen v roce 2018.

Loading...
Vstupte do diskuze (10)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš nevidí důvod měnit vládu, KSČM žádá odvolání Petříčka

04.06.2020 16:56 Premiér Andrej Babiš (ANO) nevidí nyní důvod ke změnám ve vládě. Nemá ani informace o tom, že by…

Babiš svolal mimořádnou schůzi vlády, uvolní se cestování do sousedních…

04.06.2020 16:36 Mimořádné jednání vlády, které svolal na pátečních 7:00 premiér Andrej Babiš (ANO), by mělo zrušit…

Druhá vlna pandemie v ČR? Sněmovna si od vlády vyžádala plán, MZ má…

04.06.2020 16:34 Aktualizováno Ministerstvo zdravotnictví má do konce července zpracovat systém pandemických stupňů pohotovosti.…

Epidemie byla testem. Vláda v zásadních věcech neselhala, tvrdí Zaorálek

04.06.2020 12:31 Epidemie koronaviru byla podle ministra kultury Lubomíra Zaorálka (ČSSD) testem, v němž vláda v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy