Senátor promluvil: Zastavení stíhání Babiše bylo připraveno dopředu. Proč se chce Zeman zesměšnit?

Slova prezidenta Miloše Zemana o tom, že by zastavil případné obnovení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) v kauze Čapí hnízdo, vyvolala mezi politiky pořádný rozruch. Senátor Tomáš Goláň (SEN21) poukazuje na to, co může následovat.

Přidejte svůj názor 44 komentářů

Miloš Zeman a Andrej Babiš
doporučujeme

Senátor Tomáš Goláň, který v civilu působí jako ekonom a daňový poradce, se kauzou kolem premiéra Andreje Babiše a Čapího hnízda ve svých komentářích věnuje dlouhodobě. I proto ho slova prezidenta Miloše Zemana o abolici tolik nepřekvapila. Sám totiž opakovaně varoval, že něco takového reálně hrozí. „Zastavení trestního stíhání bylo připraveno dopředu a bylo součástí her, kterých jsme svědky v posledních měsících,“ myslí si senátor.

A co se podle něj bude dít dál? „Zastavené trestní stíhání teď může být klidně obnoveno Nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem, aby ukázal lidem, že je tím člověkem, který premiérovi nejde na ruku a který je na straně práva, protože svým zásahem nezpůsobí premiérovi žádnou škodu,“ píše na facebooku senátor zvolený za SEN21.

„Vše totiž zamete pod koberec prezident Miloš Zeman, který udělí premiérovi abolici, jak dnes uvedl prezident v televizi Barrandov,“ uvádí s odkazem na Zemanovo včerejší vystoupení.

Připomíná ale také, že se hlava státu nechala v minulosti slyšet, že Babiše neomilostní. „Prezident Zeman při poslední debatě před volbami prohlásil, že Andreji Babišovi abolici určitě neudělí, protože by změnil názor a tím by se zesměšnil,“ parafrázoval slova, která Zeman v souvislosti s Čapím hnízdem prohlásil.

Zajímá ho proto, proč tak najednou změnil názor. „Proč se tedy chce teď veřejně zesměšnit? Protože jeho voličům jsou pojmy, jako jsou pravda, morálka, či směšný prezident, naprosto ukradené. Takže proč se nezesměšnit a nepomoci premiérovi, když ten mu za to bude sloužit ještě věrněji?“ rýpnul si na závěr Goláň.

Kritický je v tomto případě i někdejší europoslanec Pavel Telička. „Prezident v případě obnovení trestního stíhání premiéra zasáhne abolicí a stíhání zastaví. On už vše potřebné kolem kauzy nastudoval? Pokud ano, jak se k tomu dostal a jak to stihl? Anebo na tom nezáleží a nic nepotřebuje vědět, protože má svoji pravdu?“ zajímá ho.

Loading...
Vstupte do diskuze (44)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tomáš Klus překvapil: Tohle ve světě nemá obdoby. Jsem pyšný na naši…

16.10.2019 23:40 Aktualizováno Českou republiku navštívil předseda tibetské exilové vlády Lozanga Sanggjäa. V sídle Senátu se…

Babiš si dupl, chce nové jaderné bloky. Česko se může dostat do křížku s EU

16.10.2019 19:16 Aktualizováno Česko musí prosadit stavbu nových jaderných bloků, i kdyby kvůli tomu mělo porušit evropské právo.…

Miloš Zeman musí do nemocnice, bude hospitalizován několik dní

16.10.2019 17:06 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek odpoledne nastoupí na až čtyři dny do nemocnice. Půjde o…

Chováte psy? Pravidla se mají znovu zpřísnit, novela prošla Sněmovnou

16.10.2019 16:12 Aktualizováno Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama