Sexuální nátlak exradního Dostála? Kauzu projedná odvolací soud

Olomoucký krajský soud projedná příští pondělí odvolání přerovského politika Marka Dostála z ODS, kterého přerovský soud uznal vinným ze sexuálního nátlaku a uložil mu podmíněný trest rok vězení se zkušebním odkladem na dva roky. ČTK to potvrdil místopředseda krajského soudu Michal Jelínek.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

Dostál kvůli kauze rezignoval po komunálních volbách na funkci přerovského radního s tím, že chce očistit své jméno. Pravomocný rozsudek bude pro politika, který je stále přerovským zastupitelem, klíčový.

Dostál podle rozsudku zneužil svého postavení zaměstnavatele a ženu, která v jeho firmě pracovala jako servírka, ve dvou případech přiměl k orálnímu sexuálnímu styku. Incident se podle obžaloby odehrál v listopadu 2017, přerovský politik podle ní využil špatné finanční situace poškozené. Ke styku ji údajně přiměl v okamžiku, kdy přišel na schodek v tržbě, který měla na svědomí.Soud mu uložil kromě trestu i povinnost zaplatit jí 50.000 korun.

Dostál vinu popíral a odsouzení v případu až do vynesení rozsudku letos v červnu nečekal. Tvrdil, že jde z o mstu ženy kvůli zpronevěře. Přerovský soudce Jan Rektor se k výpovědi poškozené přiklonil nakonec i s ohledem na to, že podle znalců se u ní vyvinula posttraumatická psychická porucha. Znalci označili výpověď ženy za věrohodnou a vyvrátili teorii, že důvodem jejího trestního oznámení byla msta. Dostálovi za sexuální nátlak hrozila původně sazba šesti měsíců až čtyř let nebo zákaz činnosti.

Dostál se stal přerovským radním loni 5. listopadu. O obvinění se začalo veřejně mluvit na dalším jednání zastupitelstva 19. listopadu, kdy na něj upozornili opoziční zastupitelé. Dostál rezignoval loni 6. prosince, kdy už byla podaná obžaloba.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Důchodci dostanou 900, poslanci 8 tisíc. Platy jim vzrostou na 90 tisíc

08.12.2019 17:19 Aktualizováno Vrcholným politikům vzrostou příští rok platy zhruba o desetinu. Jejich růst bude o více než…

U Moravce v ČT se řešil Babiš. Vydá ho Sněmovna k dalšímu stíhání?

08.12.2019 17:17 O opětovné vydání premiéra Andreje Babiše (ANO) k stíhání v kauze Čapí hnízdo by Sněmovnu mohl…

Nový zákon má přimět firmy, aby výrobky šly opravit

08.12.2019 16:14 Nižší poplatky odváděné za zpětný odběr elektroodpadu a recyklaci by mohly mít ty firmy, jejichž…

Trikolóra by se dostala do Sněmovny. ANO a Piráti klesají

08.12.2019 15:13 Hnutí Trikolóra se podle listopadového volebního modelu agentury Kantar CZ poprvé dostalo nad…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama