Sexuální nátlak exradního Dostála? Kauzu projedná odvolací soud

Olomoucký krajský soud projedná příští pondělí odvolání přerovského politika Marka Dostála z ODS, kterého přerovský soud uznal vinným ze sexuálního nátlaku a uložil mu podmíněný trest rok vězení se zkušebním odkladem na dva roky. ČTK to potvrdil místopředseda krajského soudu Michal Jelínek.

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

Dostál kvůli kauze rezignoval po komunálních volbách na funkci přerovského radního s tím, že chce očistit své jméno. Pravomocný rozsudek bude pro politika, který je stále přerovským zastupitelem, klíčový.

Dostál podle rozsudku zneužil svého postavení zaměstnavatele a ženu, která v jeho firmě pracovala jako servírka, ve dvou případech přiměl k orálnímu sexuálnímu styku. Incident se podle obžaloby odehrál v listopadu 2017, přerovský politik podle ní využil špatné finanční situace poškozené. Ke styku ji údajně přiměl v okamžiku, kdy přišel na schodek v tržbě, který měla na svědomí.Soud mu uložil kromě trestu i povinnost zaplatit jí 50.000 korun.

Dostál vinu popíral a odsouzení v případu až do vynesení rozsudku letos v červnu nečekal. Tvrdil, že jde z o mstu ženy kvůli zpronevěře. Přerovský soudce Jan Rektor se k výpovědi poškozené přiklonil nakonec i s ohledem na to, že podle znalců se u ní vyvinula posttraumatická psychická porucha. Znalci označili výpověď ženy za věrohodnou a vyvrátili teorii, že důvodem jejího trestního oznámení byla msta. Dostálovi za sexuální nátlak hrozila původně sazba šesti měsíců až čtyř let nebo zákaz činnosti.

Dostál se stal přerovským radním loni 5. listopadu. O obvinění se začalo veřejně mluvit na dalším jednání zastupitelstva 19. listopadu, kdy na něj upozornili opoziční zastupitelé. Dostál rezignoval loni 6. prosince, kdy už byla podaná obžaloba.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brněnská primátorka Vaňková má covid-19

25.09.2020 19:36 Brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS) má covid-19, pozitivně testovaný na nový koronavirus je…

Babiš vyzval k reformě OSN a dalších světových organizací

25.09.2020 17:35 Český premiér Andrej Babiš v dnešním projevu před Valným shromážděním OSN vyzval k reformě…

Petříček: Češi budou moci s CK do Tuniska nadále bez testů na covid

25.09.2020 16:58 Čeští turisté, kteří se s cestovními kanceláři vydají do Tuniska, nadále budou moci do africké země…

Václav Krása je v karanténě, přerušil volební kampaň do Senátu

25.09.2020 16:19 Kandidát do Senátu Václav Krása (za Trikolóru) je v karanténě kvůli kontaktu s osobou nakaženou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama