Sjezd ČSSD se patrně odloží, lednový termín je kvůli epidemii nerealizovatelný

Užší vedení sociální demokracie pravděpodobně navrhne předsednictvu strany posunout kvůli epidemii covidu-19 lednový sjezd. ČTK to dnes sdělila mluvčí ČSSD Eva Gregorová. Stranické grémium chce odsunem termínu na březen, či duben zajistit, aby se delegáti mohli sejít osobně. Na chystaný posun termínu sjezdu upozornil dnes deník Právo.

ČSSD
doporučujeme

"Pro grémium ČSSD je prioritní prezenční forma stranického sjezdu, a to i za cenu posunu termínu. Plánovaný lednový termín považujeme v současné epidemiologické situaci za nerealizovatelný," řekla ČTK Gregorová.

Grémium podle ní plánuje v nejbližší době předložit předsednictvu návrh na posun sjezdu na březen, nebo duben. Předsednictvo, které je nejvyšším orgánem strany mezi sjezdy, zatím s ohledem na epidemii termín jednání naplánovaný nemá.

ČSSD bude na sjezdu volit své vedení. Po neúspěšných říjnových krajských a senátních volbách zmiňovali lídři sociální demokracie sjezd jako místo, kde se bude výsledek voleb hodnotit. Předseda strany a vicepremiér Jan Hamáček po volbách řekl, že se vedení strany vzdát nehodlá, protože ji nechce destabilizovat. Obhajovat funkci místopředsedy ČSSD neplánuje ministr zahraničí Tomáš Petříček.

ČSSD v letošních senátních volbách neobhájila ani jeden z deseti mandátů a zbyli jí jen tři senátoři. V krajských volbách pak poprvé od roku 2004 nezvítězila ani v jednom kraji a ztratila většinu zastupitelských mandátů. Proti volbám před čtyřmi lety přišla o 88 zastupitelů a bude jich mít 37.

Hamáček v říjnu řekl, že ČSSD má díky původnímu termínu sjezdu rezervu, protože předchozí sjezd se loni konal 1. a 2. března. 

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prezident Zeman chce po BIS jména ruských špionů. Nehoráznost, reaguje…

30.11.2020 08:32 Prezident Miloš Zeman požaduje po Bezpečnostní informační službě (BIS) jména ruských špionů v Česku…

Uzavření hranic pro vycestování bylo protiústavní, říká Rychetský.…

29.11.2020 21:33 Jarní uzavření hranic pro vycestování z České republiky, k němuž přistoupila vláda na začátku…

Opozice uvítala rozvolňování. Zároveň kritizuje vládu za chaos ohledně…

29.11.2020 17:11 Aktualizováno Předseda opoziční ODS Petr Fiala vítá plánované rozvolnění opatření proti koronaviru. Ocenil také,…

Rozvolnění posunuto z pondělí na čtvrtek. Podle Hamáčka a imunologů je to…

29.11.2020 16:07 Aktualizováno Vládou schválené rozvolnění protiepidemických opatření od čtvrtka považuje ministr vnitra a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama