Šlachtova kniha je mi ukradená, reaguje Hamáček na slova policisty

Dohady mezi bývalým ředitelem Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robertem Šlachtou a ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) dál nabírají na síle. Někdejší elitní policista šéfa resortu vnitra a vicepremiéra například kritizoval za to, že během interpelací prozradil vyšetřování jeho knihy z důvodu možného úniku informací. To si ale Hamáček nenechal líbit.

Jan Hamáček
doporučujeme

"Můžu pana Šlachtu ujistit, že je mi jeho kniha ukradená. Ale jako ministr vnitra musím na interpelace poslanců odpovídat pravdivě a Policie ČR musí postupovat podle zákona,“ reagoval ministr vnitra na svém twitterovém účtu.

Exředitel ÚOOZ nedávno publikoval knihu Třicet let pod přísahou, jíž sepsal spolu s novinářem Josef Klímou. Hamáček v reakci na písemnou interpelaci poslance Pavla Žáčka (ODS) sdělil, že se policie zabývá možným únikem informací prostřednictvím této knihy, na což nedávno upozornil server Česká justice. 

"Policie České republiky prověřuje, zda postup hlavního protagonisty publikace je, či není v rozporu se zákonem. V případě, že dospěje k názoru, že došlo k porušení zákona, bude věc postoupena příslušnému orgánu,“ avizoval vicepremiér.

"Prověřování se týká zveřejnění informací, o kterých je policista povinen zachovat mlčenlivost i po ukončení služebního poměru,“ informovala na Twitteru policie, že Šlachtu pro možné porušení povinné mlčenlivosti skutečně vyšetřuje.

Bývalý policista se pak následně ve vysílání CNN Prima NEWS pustil do Hamáčka, který dle jeho slov nemá o šetření nic vědět. Zároveň také řekl, že jeho kniha vadí některým lidem a že je celá kauza zpolitizovaná. Nechal se dokonce slyšet, že se na vyšetřování přímo těší. 

Šlachta opustil řady policie kvůli reorganizaci, kdy došlo k fúzi ÚOOZ a protikorupční policie do Národní centrály proti organizovanému zločinu. Následně se stal ředitelem pátrací sekce Generálního ředitelství cel, odkud ale loni v listopadu taktéž odešel.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Senátu se snesla kritika na finanční správu: Je represivní, v…

23.09.2020 14:47 Aktualizováno Finanční správa by podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) měla k plátcům daní přistupovat…

Vláda projedná kurzarbeit v pátek, koalice našla shodu. Bude se řešit i…

23.09.2020 14:15 Aktualizováno Vláda bude v pátek znovu projednávat pravidla kurzarbeitu. Koaliční strany se dnes dohodly na jeho…

Mohlo by být až 6000 nakažených denně, varuje Hamáček. Krizový štáb řešil…

23.09.2020 13:55 Ústřední krizový štáb se dnes dohodl na posílení mobilních volebních komisí, aby mohly obsloužit až…

Hamáček: Česko odmítá jakékoli povinné přerozdělování migrantů v EU

23.09.2020 13:40 Česká republika odmítá jakékoli povinné přerozdělování migrantů mezi členskými zeměmi Evropské unie…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama