Sněmovna dnes asi bude řešit zahrádkářský zákon

Sněmovna by se dnes mohla zabývat druhým čtením návrhu zahrádkářského zákona, pokud se k tomu dostane. Poslanci vyhověli návrhu svojí kolegyně Moniky Jarošové (SPD), která reagovala na doporučení premiéra Andreje Babiše (ANO) ze čtvrtečních interpelací a zařadili na dnešek druhé čtení tohoto návrhu. Babiš poslankyni v odpovědi na dotaz ohledně rostoucích cen ovoce a zeleniny doporučil, aby se poslanci místo debatám o covidu-19 věnovali schválení zahrádkářského zákona.

Poslanecká sněmovna
doporučujeme

Na druhé čtení tohoto návrhu by dnes mohla přijít řada, pokud poslanci předtím stihnou projednat všechny předlohy, u nichž se dnes má uskutečnit třetí čtení.

"Doporučil bych vlastně velice jednoduchou věc. Víte, my důchodci jsme kdysi chodili do zahrad, a ne do řetězců o víkendu. Tak zkuste už konečně tady schválit ten zahrádkářský zákon. Neřešte stále covid-19. Už jste na tom strávili asi 15 hodin. Jo? Dneska i mladí lidé mají zájem o zahrady. Je plno lidí, kteří si pěstují zeleninu, ovoce, takže to by bylo super, kdybyste to tady konečně schválili. Máte asi 300 zákonů v řadě, tak místo toho, že tady je plno epidemiologů, zkuste tohle," prohlásil ve čtvrtek Babiš.

"Tato inspirativní odpověď řešení drahé zeleniny mě inspirovala k předřazení tohoto zákona," řekla poslankyně Jarošová ke zdůvodnění svého návrhu. Předseda klubu SPD Radim Fiala posléze poznamenal, že Jarošová hovořila ironicky, protože Babiš přehodil odpovědnost na poslance. Předseda lidovců Marian Jurečka poznamenal, že kdyby Babiš vzkázal primátorům za hnutí ANO, aby nerušili zahrádkářské kolonie, pomohlo by to v tento okamžik asi nejlépe.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prymula by měl rezignovat, žádá Hamáček. Faltýnek se omluvil za schůzku v…

23.10.2020 10:02 Aktualizováno Předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek se dnes ve Sněmovně omluvil za to, že se setkal s ministrem…

Firmy, které dělaly studii ohledně "Zemanova" kanálu, jsou podezřelé z…

23.10.2020 09:53 Policie podezřívá z manipulací zakázek sdružení firem Aquatis a Sweco Hydroprojekt, které je…

Magistrát půjde po restauraci, ve které byl Prymula. "Pravidla platí pro…

23.10.2020 09:49 Praha si došlápne na restauraci Rio’s, v níž se podle Blesku ve středu večer nacházel ministr…

Prymula byl v restauraci, když měla mít zavřeno. Odstupte, zní z opozice

23.10.2020 09:40 Aktualizováno Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) čelí od pátečního rána výzvám k rezignaci. Podle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama