Sněmovna mimořádně jedná o zvýšení daní, Kalousek vyváděl

Sněmovna schválila program mimořádné schůze svolané z podnětu poslanců vládních ANO a ČSSD a také KSČM ke zvýšení některých daní a rodičovského příspěvku. Předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek ještě před hlasováním koalici nařkl z toho, že se rozhodla ignorovat opoziční pozměňovací návrhy a vyřešit silou schvalování návrhu, který zvyšuje zejména daně z tabákových výrobků, lihu a z hazardu. Vstřícnost k jednání podle něho stále platí.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Miroslav Kalousek
doporučujeme

Pro návrh programu hlasovalo 84 ze 153 přítomných poslanců. Podpořili jej zákonodárci ANO, ČSSD a KSČM a nezařazená Ivana Nevludová.

Kabinet počítá se zvýšenými příjmy z některých daní v návrhu rozpočtu na příští rok. Zdražení alkoholu a cigaret povede podle vlády k omezení jejich spotřeby. Opozice ale namítá, že jde jen o vyšší přísun peněz do rozpočtu. Zřejmě nejspornějším bodem předlohy je navrhované zdanění technických rezerv pojišťoven. Zejména opoziční poslanci podali desítky pozměňovacích návrhů, norma bude čelit i zamítnutí.

Rodičovský příspěvek má vzrůst podle vládního návrhu od ledna z 220.000 korun na 300.000 korun. Předlohu opozice podporuje, byť žádá například rozšíření okruhu rodin, které by měly na vyšší příspěvek nárok.

Svolavatelé se rozhodli pro mimořádnou schůzi ke schvalování těchto dvou návrhů kvůli dřívější zdržovací taktice opozice. Je množné, že schůze dnes neskončí. V takovém případě by mohla pokračovat ve středu.

Loading...
Vstupte do diskuze (18)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

SPD dostalo pokutu 250.000 za chyby při kampani do voleb, tvrdí deník

26.02.2020 18:53 Aktualizováno Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí uložil pokutu 250.000 korun…

Petříček: V italských horských střediscích koronavirus zatím není

26.02.2020 15:37 Aktualizováno Výskyt nového typu koronaviru v severoitalských horských střediscích, která navštěvují čeští lyžaři…

Vondráček zrušil kvůli koronaviru dovolenou v severní Itálii

26.02.2020 15:21 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) zrušil kvůli novému koronaviru plánovanou rodinnou…

Petříček chce společné stanovisko ústavních činitelů k Číně

26.02.2020 15:02 Aktualizováno Na stanovisku k dopisu čínského velvyslanectví kvůli tchajwanské misi senátorů by se podle ministra…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama